Miasto nie przekaże 900 tys. zł na remont wieży katedry. Radni byli przeciw

31 marca 2021, 17:43
fot. archiwum
Podczas środowej Sesji Rady Miasta Gorzowa została poddana pod głosowanie uchwała w sprawie przyznania dotacji na prace konserwatorsko-budowlane w katedrze. Miasto miało przeznaczyć na remont wieży katedralnej 900 tys. zł, jednak dyskusja na temat finansowania tych prac była bardzo burzliwa. Ostatecznie uchwała nie została przyjęta, ponieważ aż 14 radnych głosowało przeciw przyznaniu dotacji dla kościoła.

W środę 31 marca gorzowscy radni podczas Sesji Rady Miasta zajęli się uchwałą w sprawie przyznania dotacji na prace konserwatorsko-budowlane w katedrze. Wszystko przez to, że kuria diecezji zielonogórsko-gorzowskiej zwróciła się do miasta o wsparcie finansowe. Tym samym władze Gorzowa zdecydowały, że przeznaczą na remont wieży katedralnej 900 tys. zł. Jak się okazuje, będzie to aż 97% kwoty potrzebnej do przeprowadzenia prac, pozostałe 3% ma pokryć kościół.

Ta informacja spotkała się ze sprzeciwem wśród czytelników portalu gorzowianin.com oraz części radnych, którzy zapowiedzieli, że nie poprą uchwały. Podczas sesji dyskusja na temat przyznania dotacji w wysokości 900 tys. zł była bardzo burzliwa. 

Ostatecznie radni zdecydowali, że miasto nie przekaże pieniędzy na prace konserwatorsko-budowlane w katedrze. 14 radnych było przeciw (Marta Bejnar-Bejnarowicz, Przemysław Granat, Jan Kaczanowski, Krzysztof Kochanowski, Anna Kozak, Halina Kunicka, Marcin Kurczyna, Albert Madej, Jerzy Sobolewski, Robert Surowiec, Jerzy Synowiec, Paulina Szymotowicz, Piotr Wilczewski, Radosław Wróblewski), 7 za (Alicja Burdzińka, Piotr Paluch, Sebastian Pieńkowski, Tomasz Rafalski, Jacek Sterżeń, Maria Surmacz, Grażyna Wojciechowska), 3 wstrzymało się od głosu (Patryk Broszko, Tomasz Manikowski, Oskar Serpina), a jedna osoba nie oddała głosu (Robert Anacki).

Ankieta

Radni byli przeciw przekazaniu 900 tys. zł na prace konserwatorsko-budowlane w wieży katedry. Popierasz tę decyzję?


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości