Wiadomości

Rusza nabór do przedszkoli. Również do nowej placówki na os. Europejskim

1 marca 2021, 08:00
fot. Bartłomiej Nowosielski, Urząd Miasta Gorzowa
Tradycyjnie 1 marca rozpoczyna się nabór do miejskich przedszkoli w Gorzowie. W tym roku miasto przygotowało ponad 1,2 tys. miejsc dla maluchów, z czego aż około 1 tys. dla 3-latków. Nowością jest nabór do nowego przedszkola "Przyjazny Zakątek", które powstało na os. Europejskim, gdzie przygotowano 100 miejsc dla dzieci.

Nabór do miejskich przedszkoli na rok szkolny 2021/2022 będzie wyjątkowy, ponieważ pierwszy raz przygotowano aż 1,2 tys. miejsc dla dzieci, z czego 1 tys. dla 3-latków. To oznacza, że każde dziecko powinno znaleźć miejsce w placówce. 

Od poniedziałku 1 marca do piątku 12 marca trwa elektroniczny nabór wniosków o przyjęcie do przedszkola. Co istotne, samo zarejestrowanie w systemie elektronicznym bez wydrukowania wniosku, podpisania i dostarczenia do placówki nie jest zgłoszeniem. Wydrukowane wnioski przyjmowane będą w przedszkolu pierwszego wyboru zgodnie z godzinami przyjęć w placówce.

Natomiast 8 kwietnia do godz. 12 zostaną ogłoszone listy kandydatów zakwalifikowanych oraz niezakwalifikowanych. Od 9 do 15 kwietnia rodzice będą mieli czas, aby potwierdzić zapis dziecka do przedszkola do którego zostało zakwalifikowane, poprzez złożenie pisemnego oświadczenia woli. Z kolei 22 kwietnia do godz. 12 ogłoszone zostaną listy dzieci przyjętych oraz nieprzyjętych. Nabór uzupełniający rozpocznie się 29 kwietnia i potrwa do 5 maja.

Zgodnie z nowymi zasadami dodatkowe punkty można otrzymać za rozliczanie podatku PIT w Urzędzie Skarbowym w Gorzowie. Dzieci poddane obowiązkowym szczepieniom ochronnym, a także te, które zostały zwolnione z tego obowiązku z przyczyn zdrowotnych, także otrzymają dodatkowe punkty.

Przedszkole na os. Europejskim

Nowością jest przedszkole na os. Europejskim, które rozpocznie swoją działalność już od września. W Przedszkolu Miejskim „Przyjazny Zakątek” znajdzie miejsce aż 100 dzieci. Placówka będzie miała powierzchnię ponad 500 metrów kwadratowych i w jej skład wejdą cztery oddziały przedszkolne, po 25 dzieci w każdym. Nie zabraknie również placu zabaw. 

W przypadku rodziców, którzy chcą posłać swoje dziecko do przedszkola na os. Europejskim, dokumenty należy składać w zaklejonych kopertach w Urzędzie Miasta Gorzowa z dopiskiem – Przedszkole Publiczne „Przyjazny Zakątek” Os. Europejskie – Wydział Edukacji.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości