Wiadomości

Ktoś próbował podpalić antyaborcyjną furgonetkę [zdjęcia]

29 stycznia 2021, 21:34
fot. Anna Kluwak
W piątkowy wieczór straż pożarna została wezwana do pożaru pojazdu stojącego na parkingu przy ul. Dekerta koło gorzowskiego szpitala. Okazało się, że ktoś próbował podpalić antyaborcyjną furgonetkę. Strażacy przystąpili do akcji gaśniczej. Nadpaleniu uległ jedynie fragment karoserii pojazdu od strony kierowcy.

W piątek 29 stycznia tuż przed godz. 21 dyżurny gorzowskiej straży pożarnej otrzymał zgłoszenie o pożarze pojazdu stojącego na parkingu przy ul. Dekerta przed Wielospecjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim. Strażaków o pożarze zaalarmował kierowca autobusu MZK. Na miejsce został wysłany jeden zastęp straży pożarnej.

Kiedy strażacy dotarli na miejsce okazało się, że ktoś próbował podpalić antyaborcyjną furgonetkę. - Przystąpiliśmy do akcji gaśniczej pojazdu. Paliły się fragmenty materiałów od strony kierowcy. Ogień szybko udało się ugasić, więc nie doszło do dużych zniszczeń. Czekamy na przyjazd policji – komentuje Bartłomiej Mądry, oficer prasowy gorzowskiej straży pożarnej.

W wyniku szybkiej akcji gaśniczej nadpaleniu uległ jedynie fragment pojazdu volkswagena od strony kierowcy. Natomiast banery przedstawiające zakrwawione płody po aborcji nie zostały zniszczone. Antyaborcyjna ciężarówka stoi na parkingu przez gorzowskim szpitalem od lutego 2020 roku.

A jeszcze w piątkowe popołudnie 29 stycznia informowaliśmy o obywatelskim projekcie uchwały, która miałaby zakazywać w całym mieście eksponowania drastycznych treści, w tym takich jak na antyaborcyjnej ciężarówce.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Fotoreportaż


1/4 Próba podpalenia antyaborcyjnej ciężarówki

1/4 Próba podpalenia antyaborcyjnej ciężarówki

2/4 Próba podpalenia antyaborcyjnej ciężarówki

2/4 Próba podpalenia antyaborcyjnej ciężarówki

3/4 Próba podpalenia antyaborcyjnej ciężarówki

3/4 Próba podpalenia antyaborcyjnej ciężarówki

4/4 Próba podpalenia antyaborcyjnej ciężarówki

4/4 Próba podpalenia antyaborcyjnej ciężarówki

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości