Ruszył maraton pisania wniosków do BO

5 lutego 2020, 17:17
Gorzowski magistrat rozpoczął nabór wniosków do Budżetu Obywatelskiego. Czeka na projekty dotyczące ważnych z punktu widzenia mieszkańców zadań i inwestycji. W tej edycji do wydania jest prawie siedem milionów złotych, ale sfinansowane z tych środków zostaną tylko te pomysły, które przejdą weryfikację formalną i zdobędą największe poparcie w głosowaniu.

Czas na zawieszoną zupę

5 lutego 2020, 17:15
Zawieszoną czyli taką za którą ktoś zapłacił żeby inna osoba - głodna, uboga czy potrzebująca mogła zjeść coś za darmo. Gorzowianie w potrzebie doskonale wiedzą dokąd się udać aby otrzymać porcję takiego ciepłego i pożywnego posiłku. Kilka razy w tygodniu czekają na nich wolontariusze rejonowego oddziału polskiego czerwonego krzyża. Za każdym razem z takiej pomocy korzysta kilkanaście osób.

Zmiany w sieciach kablowych w Gorzowie

4 lutego 2020, 13:50
Już niebawem abonentów dwóch kablówek w Gorzowie czekają zmiany. Wszystko to jest wynikiem zakupu firmy Multimedia Polska przez sieć Vectra. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów zgodził się na fuzję tych dwóch firm pod warunkiem, że jedna z nich będzie sprzedana. Ma to przeciwdziałać monopolizacji rynku usług telekomunikacyjnych.

Podsumowanie finału WOŚP w Gorzowie

4 lutego 2020, 13:42
Podczas tegorocznego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gorzowie zebrano prawie trzysta siedemdziesiąt tysięcy złotych.Nie byłoby to możliwe gdyby nie dobre serca mieszkańców,zaangażowanie wolontariuszy oraz wsparcie lokalnych firm i instytucji. Dziś przyszedł czas na oficjalne podsumowanie akcji i podziękowania za pomoc przy organizacji styczniowego finału.Przedstawiciele sponsorów oraz darczyńcy spotkali się w gorzowskiej filharmonii aby odebrać symboliczne certyfikaty.

x