Dodatkowe punkty dla zaszczepionych dzieci

11 lutego 2020, 13:28
Znane są już wyniki ankiety przeprowadzonej wśród rodziców dzieci uczęszczających do gorzowskich żłobków. W ten sposób miasto chciało dowiedzieć się czy mieszkańcy są za tym aby przy naborze do miejskich placówek maluchy korzystające z programu sczepień były dodatkowo punktowane czy wolą aby był to warunek konieczny do spełnienia podczas rekrutacji. Opinie rodziców w tej sprawie są niemal jednogłośne.

Gorzów dostanie pieniądze na elektryczne autobusy

7 lutego 2020, 13:44
Tabor Miejskiego Zakładu Komunikacji w Gorzowie wzbogaci się o kolejne autobusy. Tym razem będzie to osiem nowoczesnych i przyjaznych dla środowiska pojazdów, które wyruszą na ulice miasta na początku przyszłego roku. Koszt zakupu nowych jednostek wraz z niezbędną infrastrukturą do ładowania to ponad trzydzieści milionów złotych.

Nieprawidłowości finansowe w SP16

7 lutego 2020, 13:39
Nie cichnie sprawa związana z finansowymi nieprawidłowościami w Zespole Szkół nr 16 w Gorzowie. Urząd miasta opublikował wyniki audytu przeprowadzonego w placówce. Kontrolerzy wzięli pod lupę szereg dokumentów, z których wynika, że osoba odpowiedzialna za szkolne finanse miała między innymi robić przelewy na prywatne konta, płacić firmom za usługi, które nie zostały wykonane czy wystawiać czeki in blanco.

Pomóż Michałowi - zarejestruj się jako dawca szpiku

6 lutego 2020, 18:36
W najbliższy poniedziałek oraz przez cały kolejny weekend w gorzowskim teatrze, szkołach oraz galeriach handlowych mieszkańcy będą mogli zarejestrować się w banku dawców szpiku. Na wsparcie ludzi dobrej woli liczą organizatorzy akcji na rzecz piętnastoletniego Michała Kamińskiego. Młody gorzowianin zmaga się z ciężką odmianą białaczki związaną między innymi z samoistną małopłytkowością.

Ruszył maraton pisania wniosków do BO

5 lutego 2020, 17:17
Gorzowski magistrat rozpoczął nabór wniosków do Budżetu Obywatelskiego. Czeka na projekty dotyczące ważnych z punktu widzenia mieszkańców zadań i inwestycji. W tej edycji do wydania jest prawie siedem milionów złotych, ale sfinansowane z tych środków zostaną tylko te pomysły, które przejdą weryfikację formalną i zdobędą największe poparcie w głosowaniu.

x