Gorzowianie pobili rekord Polski!

14 lutego 2020, 18:20
W Walentynki mieszkańcy Gorzowa zebrani na Starym Rynku stworzyli świecące „serce dla Gorzowa. Wspólnie udało się pobić rekord Polski w próbie stworzenia największego „świecącego obrazu z ludzi”.

Panattoni Park Gorzów - wmurowanie kamienia węgielnego

14 lutego 2020, 18:07
Prace przy budowie nowego centrum dystrybucyjnego Panattoni Park w Gorzowie trwają od kilku tygodni, ale oficjalnie inwestycja rozpoczęła się dzisiaj symbolicznym wmurowaniem kamienia węgielnego. Kompleks o powierzchni prawie siedemdziesięciu tysięcy metrów kwadratowych powstaje przy ulicy Szczecińskiej.

Wspólnie zatańczyli przeciwko przemocy

14 lutego 2020, 15:12
W piątek na gorzowskim Kwadracie odbyła się akcja "Nazywam się Miliard", w której wzięli udział mieszkańcy oraz uczniowie gorzowskich szkół. Tegoroczne hasło imprezy to "Tylko tak oznacza zgodę", które mówi o tym, że seks bez wyraźnej zgody to gwałt.

Dziki pod oknami - mieszkańcy przerażeni

13 lutego 2020, 11:46
W Gorzowie jest problem z dzikami, które coraz pewniej czują się w mieście i można je spotkać w praktycznie każdej części Gorzowa. Jak się okazuje, największy problem mają jednak mieszkańcy osiedla Europejskiego, którego teren graniczy z Gorzowskimi Murawami. Miasto zapowiada odstrzał kilkudziesięciu dzików do końca marca. Jednak w przypadku osiedla Europejskiego, tam odbędzie się odstraszanie i przepłaszanie tych zwierząt.

Nie chcą marketu pod oknami

13 lutego 2020, 11:42
We wtorkowy wieczór w Szkole Podstawowej nr 21 odbyło się spotkanie mieszkańców osiedla Piaski, którzy sprzeciwiają się zabetonowaniu działki przy ul. Kazimierza Wielkiego. Początkowo miał tam powstać supermarket, ale prezydent obiecał, że terenu nie sprzeda. Jak się okazuje, mieszkańcy nie chcą tam niczego oprócz zieleni. Wszyscy mieszkańcy osiedla Piaski mogą zgłaszać swoje uwagi i wnioski do piątku 14 lutego do miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego

x