Tłumy młodych ludzi na targach

3 marca 2020, 11:56
Sporym zainteresowaniem uczniów i absolwentów cieszyły się Targi Edukacyjne zorganizowane w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gorzowie. Przedsięwzięcie było okazją do bezpośredniego spotkania z przedstawicielami placówek oświatowych oraz zapoznania się z najciekawszymi ofertami edukacyjnymi.

Pies połknął kiełbasę z żyletkami

2 marca 2020, 12:21
Właściciele psów z osiedla Górczyn są zaniepokojeni. Ktoś porozkładał tam kiełbasy naszpikowane żyletkami. Ofiarą takiego okrutnego i bezmyślnego działania jest york, który po połknięciu takiego niebezpiecznego przysmaku trafił do lecznicy weterynaryjnej. Zwierzak miał sporo szczęścia, bo jego właściciel w porę zareagował. To jednak nie pierwszy taki przypadek w Gorzowie, bo kilka tygodni temu do podobnej sytuacji doszło na osiedlu Piaski.

W Gorzowie uczcili Żołnierzy Wyklętych

1 marca 2020, 12:02
W niedzielne przedpołudnie, z kościoła przy ulicy Pluty do Parku 750-lecia w Gorzowie przeeszdł marsz z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Ulicami miasta przeszło kilkadziesiąt osób. Po przemarszu, przy obelisku upamiętniającym Żołnierzy Wyklętych odbyły się uroczystości z udziałem między innymi wojewody lubuskiego Władysława Dajczaka. Wcześniej złożono wiązanki kwiatów pod pomnikiem rotmistrza Witolda Pileckiego.

Złota rączka ruszy na pomoc seniorom w Gorzowie

25 lutego 2020, 12:45
Od 1 marca gorzowscy seniorzy będą mogli ponownie skorzystać z programu Złota Rączka. Otwarty konkurs na pomoc seniorom wygrała po raz kolejny fundacja Pozytywka, która dostanie na ten cel od miasta 60 tysięcy złotych. Złota rączka ma pomagać przede wszystkim osobom starszym w drobnych naprawach nie wymagających specjalistycznej wiedzy lub uprawnień, a naprawy będą wykonywane wyłącznie w mieszkaniu osoby proszącej o pomoc.

Śmiertelne potrącenie pieszego przy Castoramie

24 lutego 2020, 06:12
Do zdarzenia doszło w poniedziałkowy poranek przed godz. 6 rano na rondzie Górczyńskim. Na oznakowanym przejściu dla pieszych kierujący fordem potrącił 41-letniego mężczyznę. Nieprzytomny pieszy został przewieziony do gorzowskiego szpitala. Niestety mężczyzna zmarł wskutek odniesionych obrażeń.

x