Raport

Poniedziałek, 1 listopada 2021
17:48
1.11.2021

Mało stoisk z chryzantemami

W ubiegłych latach na parkingu przy II bramie cmentarza na Żwirowej bylo mnóstwo stoisk sprzedawców, a co za tym idzie było dosłownie morze chryzantem. Jednak w tym roku widok 1 listopada po południu jest smutny. Na placu zostało zaledwie kilka pojedynczych stoisk. Natomiast w ciągu dnia, plac do sprzedaży był wypełniony zaledwie w połowie.
17:44
1.11.2021

Umiarkowany ruch w autobusach MZK

W poniedziałkowe popołudnie autobusy odjeżdżające z pętli przy II bramie cmentarza są umiarkowanie wypełnione. Jeżeli ktoś zdecyduje się na podróż autobusem, z całą pewnością znajdzie miejsce do siedzenia.
17:41
1.11.2021

Wolne miejsca parkingowe przy II bramie

Jeżeli ktoś zdecyduje się wybrać na cmentarz pomimo padającego deszczu i wybierze samochód, to nie będzie miał problemu z zaparkowaniem auta na parkingu przy II bramie cmentarza. W ubiegłych latach znalezienie miejsca parkingowego o tej porze graniczylo z cudem. Teraz jest sporo wolnych miejsc parkingowych.
17:33
1.11.2021

Mały ruch przy ul. Żwirowej

Pomimo otwartego wjazdu w ul. Żwirową, nie ma dużego natężenia ruchu. Przyczynia się zapewne do tego padający deszcz, który nie zachęca do wyjścia z domu i odwiedzenia grobów bliskich na cmentarzu.
17:24
1.11.2021

Światła na skrzyżowaniu włączone

Szybciej, niż planowano został otwarty wjazd w ul. Żwirową od strony skrzyżowania z ul. Roosevelta, Słowiańską i Kosynierów Gdyńskich. Dlatego też na skrzyżowaniu została ponownie włączona sygnalizacja świetlna. Kierowcy chcący dojechać do cmentarza komunalnego nie muszą już jechać od strony Chwalęcic, mogą spokojnie wjechać od strony śródmieścia Gorzowa.
14:26
1.11.2021

Spokojnie na skrzyżowaniu ze Żwirową

Małe natężenie ruchu na skrzyżowaniu ul. Żwirowej z ul. Roosevelta, Kosynierów Gdyńskich i Słowiańską. Policjanci cały czas kierują ruchem, jednak aut jest zdecydowanie mniej niż w niedzielne popołudnie.
14:18
1.11.2021

Parking PWiK świeci pustkami

W ubiegłych latach parking PWiK zazwyczaj był wypełniony samochodami. Teraz dosłownie świeci pustkami. Stoją na nim zaparkowane zaledwie dwa auta.
14:11
1.11.2021

Pustki w linii D

Jak się okazuje, na ten moment w autobusie linii D jest bardzo małe obłożenie. W jednym z pojazdów zatrzymujących się na przystanku przy ul. Słowiańskiej było zaledwie dwóch pasażerów.
14:04
1.11.2021

Usuwanie plamy oleju na Żwirowej

Niewielkie utrudnienia w ruchu na Żwirowej spowodowane sprzątaniem po plamie oleju. Jeden z autobusów gubił paliwo, konieczna była interwencja służb technicznych. Sorbet wysypany jest na poboczu, pomiędzy pierwszą a drugą bramą cmentarza
13:48
1.11.2021

Kierowcy parkują gdzie się da

Miejsca parkingowe przy ul. Słowiańskiej to towar deficytowych. Dlatego też kierowcy parkują gdzie się da, czy to w krzakach czy przy skraju jezdni pokonując wysoki krawężnik i tamując ruch na pasie w kierunku centrum. Jak widać, jest wolna amerykanka i każdy radzi sobie jak może.
13:43
1.11.2021

Od Chwalęcic na bieżąco

Największy ruch od strony Chwalęcic, ale każdy bez większego problemu dojedzie pod cmentarz do bramy numer 2. Mieszkańcy zostawiają samochody też na parkingu Biedronki lub na poboczu, po lewej stronie ulicy Żwirowej.
13:42
1.11.2021

Tłoczno na Słowiańskiej

Parking wzdłuż ul. Słowiańskiej jest wypełniony. Jeżeli zwalnia się miejsce, to od razu jest zajmowane przez innych kierowców. Sporo jest również pieszych, którzy idą na cmentarz od strony parku Słowiańskiego.
13:32
1.11.2021

Godziny szczytu na cmentarzu

Na cmentarzu spory ruch, ale weekend poprzedzający Wszystkich Świętych sprawił, że mieszkańcy Gorzowa odwiedzili groby swoich bliskich wcześniej.
13:24
1.11.2021

Sytuacja na Żwirowej

Duży ruch od strony Chwalęcic, ale nie ma tłoku. Samochody płynnie wjeżdżają i wyjeżdżają spod drugiej bramy cmentarza.
13:03
1.11.2021

Kolizje, pijani kierowcy i zatrzymane prawa jazdy

- Na ten moment jest spokojnie na drogach dojazdowych do cmentarza przy ul. Żwirowej. Zdecydowanie wczoraj o tej porze był większy ruch. Od początku akcji "Znicz" doszło do 13 kolizji, zatrzymano 2 nietrzeźwych kierowców oraz zatrzymano 10 praw jazdy za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym - opowiada Grzegorz Jaroszewicz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie.

12:14
1.11.2021

Nie możesz znaleźć grobu? Drogę wskaże nawigacja

Osoby odwiedzające cmentarz komunalny przy ul. Żwirowej w Gorzowie mogą korzystać z wyszukiwarki grobów, która pomaga w odnalezieniu danej mogiły. Wyszukiwarka ma wersję mobilną, która dzięki nawigacji doprowadzi bezpośrednio do grobu. To spore ułatwienie, zwłaszcza że gorzowski cmentarz ciągle się rozbudowuje i pojawiają się nowe groby.

LINK DO WYSZUKIWARKI GROBÓW NA CMENTARZU W GORZOWIE

 

12:01
1.11.2021

Linia C na cmentarz

Jeżeli ktoś wybiera się autobusem na cmentarz, to na początkowych przystankach nie ma tłoku. Do autobusu przy ul. Orląt Lwowskich wsiada zaledwie kilka osób. Natomiast na kolejnych przystankach robi się tłoczniej.
11:52
1.11.2021

Ograniczenia w ruchu od ulicy Żwirowej

Pmiętajcie, że pod cmentarz od strony ulicy Zwirowej mogą wjeżdżać tylko: autobusy MZK, taksówki, osoby niepełnosprawne oraz posiadające specjalne przepustki. Jak jeżdzić dzisiaj po Gorzowie? Więcej informacji tutaj: https://gorzowianin.com/wiadomosc/18191-jak-jezdzic-na-wszystkich-swietych.html

11:50
1.11.2021

Tłoczno na pętli przy Marcinkowskiego

Jeżeli ktoś chce zostawić auto w rejonie pętli autobusowej przy ul. Marcinkowskiego to nie ma co liczyć na znalezienie wolnego miejsca. Wszystkie parkingi wzdłuż ul. Marcinkowskiego czy Niemcewicza oraz osiedlowe uliczki są szczelnie wypełnione autami. Policjanci pilnują, aby nikt nie parkował na pętli od strony parku Słowiańskiego. Natomiast kierowcy, którzy zostawili tan swoje auta, muszą liczyć się z mandatami.
11:30
1.11.2021

Wejście na cmentarz od strony ul. Słowiańskiej

Osoby, które korzystają z wejścia na cmentarz od strony kładki prowadzącej z os. Staszica i ul. Słowiańskiej mogą kupić w rejonie schodów znicze oraz wkłady do zniczy. Ceny zaczynają się od 3 zł za najmniejsze znicze, aż do 35 zł za te największe.
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie?
Wyślij zgłoszenie

tel. 45 00 66 400
Komentarze