Prosto z miasta 17.02.2016

17 lutego 2016, 09:17, red
Dzisiaj kilka słów o rozprawie kata Mejdej, spotkaniach wojewody z mieszkańcami północnej części województwa lubuskiego czy też pysznych jabłkach z gminy Lubniewice. Prosto z miasta to dawka informacji z Gorzowa (czasami też z okolic).

Oprawca Mejdej odpowie przed sądem

W poniedziałek 22 lutego o godz. 10 w Sądzie Rejonowym w Gorzowie odbędzie się rozprawa 50-letniego mężczyzny, który we wrześniu powiesił swojego psa na drzewie i bił go metalową rurką po głowie. Mężczyzna usłyszał zarzut znęcania się nad zwierzęciem ze szczególnym okrucieństwem. Grozi mu do 3 lat więzienia.  Obecnie Mejdej ma nowych właścicieli, którzy zapewnili psu bardzo dobrą opiekę oraz mnóstwo miłości. Suczka jest pełna energii, radosna – nie przypomina już tej skatowanej psiny sprzed pięciu miesięcy. Pomimo tragicznych wydarzeń, nie straciła zaufania do ludzi.

Miejska kasa na sport podzielona

Znamy już podział środków na sport zawodowy w Gorzowie. Radni w końcu przyjęli strategię sportu. Według dokumentu na żużel pójdzie 35 procent pieniędzy z puli, na koszykówkę kobiet do 30 proc., a na sporty wodne do 10 proc. Dofinansowanie otrzyma również piłka nożna. Tutaj kwota dofinansowania wyniesie do 15 proc.  Podział miejskich pieniędzy według nowych zasad odbędzie się w drugiej połowie roku.

Wojewoda Dajczak spotkał się z Lubuszanami

Lubuszanie chętnie spotkali się z wojewodą. Na pierwsze otwarte spotkanie z wojewodą lubuskim Władysławem Dajczakiem przyjechało 12 osób z całego regiony. Mieszkańcy północnej części lubuskiego  opowiedzieli wojewodzie o problemach z którymi się zmagają. – Chcę być wśród ludzi i pomagać im – podkreśla Dajczak. Spotkania wojewody z mieszkańcami będą odbywać się w każdy pierwszy wtorek miesiąca.

Borowskiego czeka na remont

Ulica Borowskiego zostanie wyremontowana. Wojewoda Władysław Dajczak wyraził zgodę na remont 200-metrowego odcinka drogi. Miasto prowadzi obecnie z ministerstwem rozmowy w sprawie dofinansowania w kwocie 4,5 mln zł. Natomiast cała przebudowa drogi wraz z remontem mostków ma kosztować aż 9 mln zł. Jeżeli uda się uzyskać rządową dotację, to remont powinien ruszyć w połowie roku.

Pyszne jabłka w Lubniewicach

Po raz kolejny gmina Lubniewice będzie rozdawać jabłka mieszkańcom. Wystarczy mieć ze sobą torbę, siatkę, reklamówkę, ewentualnie duże kieszenie i przyjść do Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Lubniewicach we wtorek 23 lutego w godz. od 8 do 15. Jabłka będą rozdawane całkowicie za darmo.


Podziel się


Komentarze
Zobacz także

Pozostałe wiadomości


Fotoreportaże


x
Warta Residence Gorzów Wielkopolski