Zielonogórska Zalotka wygrała "PiGi"

1 marca 2015, 20:50, Anna Warchoł
Co prawda, to żeński, trzyosobowy kabaret z Zielonej Góry wygrał X Przegląd Kabaretów Studenckich "PiGi", ale to Kabaret Pod Napięciem zawładną sercami publiczności - zdobywając Świnię Publiczności oraz zajmując trzecie miejsce.

Przed gorzowską publicznością, która zgromadziła się w sobotni wieczór w auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej przy ul. Chopina zaprezentowała się osiem kabaretów z całej Polski.  Siedem z nich walczyło o tytułową „Złotą Świnię”, a były to: kabaret Fifa Rafa z Bełżyc, kabaret Pod Napięciem z Gdańska, Wojciech Leśniowski z Zielonej Góry, kabaret Companieros z Ostrowca Świętokrzyskiego , kabaret O Tak O z Białegostoku, kabaret Zalotka z Zielonej Góry i kabaret Nomen Omen z Krakowa. Gwiazdą wieczoru był natomiast kabaret Trzecia Strona Medalu z Krakowa, który wygrał ubiegłoroczną edycję przeglądu.

Wśród kabaretów, które rywalizowały w jubileuszowy przeglądzie na pewno nie zabrało pomysłowości, dystansu do samych siebie i zabawnych dialogów. Pojawiały się skecze dotyczące zarówno spraw damsko-męskich, problemów politycznych czy też teleturniejów.

Jury skrupulatnie oceniało każdy występ i werdykt był następujący: pierwsze miejsce zajął kabaret Zalotka z Zielonej Góry. Żeński trio prezentowało skecze nieco feministyczne, oczywiście nie zabrakło też nawiązań do miejsca pochodzenia. – To co mnie urzekło w dziewczynach, to fakt, że mają pomysł na siebie i same piszą sobie tekst – komentował Wojciech Kuska, jeden z jurorów.

Drugie miejsce przypadło kabaretowi Fifa Rafa - ich niektóre skecze miały podtekst seksualny, ale bez wulgarności, przedstawiali wszystko w sposób zabawny.

Pomimo, że zajęli dopiero trzecie miejsce, to w sobotni wieczór właśnie kabaret Pod Napięciem zawładnął sercami publiczności zgromadzonej w auli przy Chopina. Dwaj panowie pochodzący z Gdańska zaskarbili sobie sympatię widzów m.in. piosenką o Facebooku „Dodaj mnie na fejsie, a ja polubię Twoje zdjęcie”, „Techno gołębiem” czy też „Fatmanem”. Tym samym zgarnęli również „Świnię Publiczności”.

Poniżej prezentujemy skecz kabaretu Pod Napięciem pt. „Fatman”.

FotoreportażPodziel się

Komentarze


Imprezy


Pozostałe wiadomości


x