Ponad 500 lotów śmigłowca LPR przez rok

22 listopada 2017, 12:16
fot. Anna Kluwak
W środę 22 listopada mija dokładnie rok od uruchomienia tymczasowej bazy Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w Gorzowie. Przez ten czas gorzowski śmigłowiec wylatywał do zdarzeń 548 razy.

Uroczyste otwarcie tymczasowej bazy Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w Gorzowie odbyło się 22 listopada 2016 roku. O tym, jak potrzebny był śmigłowiec LPR przy gorzowskim szpitalu, wiadomo było już pierwszego dnia, kiedy kilkadziesiąt minut po uroczystościach, maszyna poleciała w pierwszy lot ratunkowy. Śmigłowiec LPR obsługuje nie tylko północ województwa lubuskiego, ale również teren województwa zachodniopomorskiego i wielkopolskiego w promieniu 70 kilometrów.

Tylko w tym roku, czyli od 1 stycznia do 22 listopada śmigłowiec wykonał 519 lotów. Natomiast przez cały rok funkcjonowania bazy latał aż 548 razy. Najczęściej załoga LPR była wzywana do wypadków komunikacyjnych, upadków z wysokości, nagłych zachorowań czy do ludzi po zwałach czy udarach.

Co istotne, śmigłowiec cały czas stacjonuje w bazie tymczasowej. Przy gorzowskim szpitalu ma powstać właściwa baza ze stacją paliw za 6 mln zł. Ostatni przetarg na tę inwestycję został niestety unieważniony. W najbliższym czasie LPR ogłosi nowe postępowanie.


Podziel się

Komentarze


Pozostałe wiadomości


Fotoreportaże


x
Praca!