• Dziś 19°/7°
  • Jutro 14°/5°
  • Jakość powietrza (CAQI): 31

Stilon Gorzów triumfuje w Brzegu: Zwycięstwo 2:0 nad Stalą w III lidze piłki nożnej

19 października 2024, 18:41, Oprac.: Marcin Kluwak
CFB Stilon Gorzów odniósł kolejne ważne zwycięstwo w III lidze, pokonując na wyjeździe Stal Brzeg 2:0. Po zaciętej walce w pierwszej połowie, w której nie padły żadne bramki, drużyna Łukasza Maliszewskiego zdominowała przeciwnika w drugiej części spotkania, zdobywając dwa gole.

Kontrolowany początek i mocny finisz

Już od pierwszych minut spotkania Stilon przejął inicjatywę. Choć gospodarze, będący w słabszej formie, starali się przełamać złą passę meczów u siebie, goście z Gorzowa nie dali się zaskoczyć. Trener Łukasz Maliszewski w rozmowie z Radiem Gorzów podkreślił, że od początku spotkania było widać, że Stal Brzeg jest zmotywowana do przełamania swojej serii porażek.

- Spodziewaliśmy się, że zespół będzie bardzo zmotywowany. Będą chcieli przełamać tę pasę. I od początku spotkania było widać u nich taką determinację, chęć wygrania, ale każda kolejna odbywająca minuta gasiła u nich tę nadzieję – powiedział trener.

Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem, jednak Stilon nie zamierzał spoczywać na laurach. Zespół cierpliwie budował swoją przewagę, czekając na momenty, które pozwolą przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę.

Decydujące trafienia w drugiej połowie

Przełom nastąpił dopiero w 71. minucie, kiedy to Jewhen Protasow zdobył gola po doskonałym dośrodkowaniu Mateusza Kaczora. - Dośrodkowanie Mateusza Kaczora na długi słupek, Protasow strzelił gola głową - mówił trener Stilonu Gorzów. Był to gol, który złamał opór gospodarzy i pozwolił Stilonowi na pełne przejęcie kontroli nad meczem.

Dziewięć minut później, w 80. minucie, gorzowianie podwyższyli prowadzenie na 2:0. Po szybkiej kontrze Łukasz Kopeć zagrał idealnie do Emila Drozdowicza, który spokojnie wykończył akcję, potwierdzając dominację Stilonu. - Faza przejściowa z kontry. Łukasz Kopeć fajnie dograł do Emila Drozdowicza i Emil tylko dopełnił formalności – dodał trener.

Seria zwycięstw Stilonu Gorzów

Zwycięstwo w Brzegu było trzecim z rzędu meczem wygranym przez drużynę Łukasza Maliszewskiego, a także trzecim spotkaniem bez straty bramki. Trener podkreślał, jak istotna jest organizacja gry oraz determinacja jego zespołu: - Tak, ostatnio trzy mecze wygrane, trzy mecze na zero z tyłu. Fajna organizacja, determinacja i obyśmy w tym wytrwali jak najwięcej” – mówił trener.

Dzięki temu zwycięstwu Stilon Gorzów zyskał kolejne trzy punkty, umacniając swoją pozycję w tabeli III ligi. Drużyna z Gorzowa pokazuje, że jest na fali wznoszącej i z pewnością będzie chciała kontynuować tę serię w kolejnych spotkaniach.