• Jakość powietrza (CAQI): 20

InvestInTheWest Enea Gorzów Wlkp. odnosi pierwsze zwycięstwo w Eurocup Women

17 października 2024, 08:10, Oprac.: Marcin Kluwak
Łukasz Kulczyński / źródło: FIBA
W meczu drugiej kolejki grupy A rozgrywek Eurocup Women, koszykarki InvestInTheWest Enea Gorzów Wlkp. pewnie pokonały we własnej hali drużynę SoleMare by the sea AEL Limassol z Cypru. Spotkanie zakończyło się wynikiem 91:52, co oznacza pierwsze zwycięstwo gorzowianek w tegorocznej edycji Pucharu Europy. Zwycięstwo to było efektem konsekwentnej dominacji na parkiecie, zwłaszcza w drugiej i czwartej kwarcie.

Pierwsza kwarta meczu zakończyła się wynikiem 21:17 na korzyść Enei Gorzów, co mogło sugerować wyrównaną rywalizację. Jednak w drugiej kwarcie zespół gospodarzy zwiększył swoją przewagę, wygrywając ją 24:7. Dzięki temu koszykarki z Gorzowa mogły przejąć pełną kontrolę nad grą.

Trzecia kwarta była bardziej wyrównana i zakończyła się remisem 20:20, ale Enea Gorzów w czwartej części meczu zdominowała rywalki, wygrywając 26:8. Gorzowianki okazały się skuteczniejsze zarówno w obronie, jak i ataku, co dało im wygraną różnicą aż 39 punktów.

Kluczowi gracze

W zespole Enei Gorzów najwięcej punktów zdobyły Klaudia Gertchen oraz Elena Tsineke, obie po 14 punktów. Kolejnymi wyróżniającymi się zawodniczkami były Lauren Hansen i Kennedy Brown, które dołożyły po 13 punktów, oraz Gabriela Lebiecka z 11 punktami.

Ze strony cypryjskiego zespołu najlepszą zawodniczką była Tijana Raca z 15 punktami, wspierana przez Petrę Orlovic, która zdobyła 13 punktów.

Kolejne wyzwania w Eurocup Women

Po porażce w pierwszym meczu grupowym z Levhartice Chomutov, który zakończył się wynikiem 84:90, zwycięstwo z SoleMare AEL Limassol było kluczowe. Gorzowianki są teraz lepiej przygotowane na kolejne starcie. W trzeciej kolejce, zaplanowanej na 23 października, zespół z Gorzowa zmierzy się z jednym z faworytów grupy – LDLC Asvel Feminin Lyon.

InvestInTheWest Enea Gorzów Wlkp. - SoleMare by the sea AEL Limassol 91:52 (21:17, 24:7, 20:20, 26:8)