Wiadomości

Wydarzyło się w mieście. Tym żył Gorzów w środę 13 września

14 września 2023, 07:10, Marcin Kluwak
Oto najważniejsze wydarzenia z Gorzowa i okolic. Codziennie o poranku przygotowujemy dla Was zestawienie wydarzeń z poprzedniego dnia. Przeglądamy gazety, portale internetowe i słuchamy radia. Czym żył Gorzów w środę 13 września?

Urzędnicy w końcu przeprowadzą się do "Przemysłówki"

2 stycznia przyszłego roku gorzowscy urzędnicy rozpoczną pracę w części wyremontowanych pomieszczeń budynku dawnej Przemysłówki. W wieżowcu prace dobiegają końca – mówił w środowy poranek na antenie Radia Gorzów Jacek Szymankiewicz, wiceprezydent miasta.

Wstrzymany ruch pociągów. Ktoś miał rzucić się pod pociąg

Na trasie pomiędzy Gorzowem a Wawrowem miało dojść do potrącenia osoby przez pociąg Regio Kłodawka. Ruch pociągów na tej trasie był wstrzymany przez dłuższy czas. Na miejscu działa straż pożarna i policja. Więcej informacji: Gorzów: Wstrzymany ruch pociągów. Doszło do potrącenia przez szynobus?

Seniorka straciła pieniądze, policja szuka sprawcy

Policjanci z Gorzowa szukają mężczyzny, który oszukał seniorkę z os. Staszica metodą „na wypadek” i wyłudził od niej 100 tys. zł. Został sporządzony portret pamięciowy sprawcy. Jeżeli ktoś rozpoznaje mężczyznę, proszony jest o kontakt z policją. Więcej na ten temat: Seniorka z Gorzowa straciła 100 tys. zł. Kto rozpoznaje mężczyznę?

Nadchodzi ochłodzenie. Czas odpowietrzyć kaloryfery

Temperatura będzie spadała z dnia na dzień, a szczególnie chłodne będą noce i poranki. Spółdzielnie mieszkaniowe w Gorzowie już szykują się do sezonu grzewczego i przypominają lokatorom o napełnianiu instalacji grzewczej wodą oraz odpowietrzeniu kaloryferów - pisze na łamach portalu Gorzów Wielkopolski Nasze Miasto Magdalena Marszałek.

Awaria w Enei. Część mieszkańców była bez prądu

Do awarii sieci energetycznej w Gorzowie doszło w środowe popołudnie. Bez prądu byli mieszkańcy os. Górczyn. Lodówko oraz inne sprzęty zasilane energią elektryczną nie działały na kilkunastu ulicach. Na szczęście firma energetyczna szybko uporała się z problemem i przed godziną 16 zasilanie powróciło do wszystkich mieszkań.

Robert Trębowicz o piorunach nad lubuską koleją

Jest spora szansa, że po trudnym dla pasażerów okresie kolej z każdym tygodniem będzie powracała na właściwe tory. Może nawet obejdzie się bez rozlewu krwi, "kuchennych rewolucji" i rzucającej nożami Magdy Gessler. Tele osób trzyma rękę na "kolejowym pulsie", iż pacjent raczej nie zejdzie. Jestem dobrej myśli - pisze na łamach portalu Echo Gorzowa Robert Trębowicz.

Na sklepowych półkach już... święta!

Za oknem letnia pogoda, niektóre osoby dopiero wracają z wakacyjnych urlopów. Tymczasem w niektórych sklepach w Gorzowie panuje już świąteczny klimat. To nie żart, bo bożonarodzeniowe ozdoby pojawiły się w popularnych sklepach wielobranżowych. Jakich? Więcej na naszym portalu: Gorzów: Na sklepowych półkach pojawiły się... bombki i mikołaje


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości