Wiadomości

Tym żył Gorzów w poniedziałek 4 września. Przegląd wydarzeń z miasta

5 września 2023, 07:40, Marcin Kluwak
Przygotowaliśmy zestawienie naważniejszych - i tych mniej ważnych wydarzeń z Gorzowa i okolic. Co działo się w naszym mieście w poniedziałek 4 września? Krótko i na temat.

Miejska inauguracja roku szkolnego w CEZIB-ie

Tegoroczna oficjalna, miejska inauguracja roku szkolnego odbyła się w gorzowskim Centrum Edukacji Zawodowej i Biznesu - informuje Radio Gorzów. Uczniów przywitał prezydent miasta Jacek Wójcicki. Szkoła została wybrana nieprzypadkowo, ponieważ uczniowie CEZiBu, którzy dotychczas uczyli się w budynku CKZ przy ulicy Pomorskiej po raz pierwszy będą uczyć się w nowych klasach szkoły przy Warszawskiej - czytamy na stronach Radia Gorzów.

Seniorzy przez tydzień "rządzą" miastem

Prezydent Jacek Wójcicki wręczył klucze do miasta przedstawicielom środowisk seniorskich. Odbyło się to podczas inauguracji VI Gorzowskiego Tygodnia Seniora. Wydarzenia miało miejsce w amfiteatrze Miejskiego Centrum Kultury. Podobnie jak rok temu, rozpoczął go przegląd zespołów seniorskich. Udział w wydarzeniu wzięli przedstawiciele Rady Miasta, poseł Krystyna Sibińska oraz główni organizatorzy: prezydent miasta Jacek Wójcicki, zastępca prezydenta Małgorzata Domagała oraz dyrektor Wydziału Spraw Społecznych UM Gorzowa Wlkp. Eliza Rudnicka.  Więcej informacji: Seniorzy w Gorzowie będą świętować przez cały tydzień

Kierowców "szlag już trafia"

Mieszkańcy Gorzowa skarżą się, że od kilku tygodni na zamkniętym i rozkopanym skrzyżowaniu ul. Słowiańskiej, Kosynierów Gdyńskich, Roosevelta i Żwirowej nic się nie dzieje. Gorzowianie wskazują, że plac budowy jest pusty i stoją tam tylko pachołki. Więcej informacji w artykule: Czytelnicy: Na rozkopanym skrzyżowaniu nic się nie dzieje. „Ludzi szlag trafia” (gorzowianin.com)

Zielona rewolucja w zawieszeniu. Na 400 drzew jeszcze poczekamy

Władze Gorzowa unieważniły właśnie przetarg na nasadzenie kilkuset drzew i krzewów na terenie miasta oraz budowę zielonego przystanku na os. Europejskim. Oferta potencjalnego wykonawcy była niezgodna z warunkami zamówienia. Więcej informacji: Zielona rewolucja w zawieszeniu. Na 400 drzew jeszcze poczekamy (gorzowianin.com)

14 milionów za budowę nowej siedziby TVP3 Gorzów

Budowa nowej siedziby Telewizji Polskiej przy ul. Piłsudskiego trwa od przeszło dwóch lat. Obecnie trwają głównie prace wykończeniowe wewnątrz budynku. Z zewnątrz budynek jest już gotowy - informuje na swoich łamach portal Gorzow News. Jak się okazuje, wysprzątano też sam teren wokół i wybudowano parking. Prace przy budynku jeszcze trwają, inwestycja ma małe opóźnienie, ale jeszcze w tym roku TVP3 Gorzów ma nadawać z nowej siedziby. Inwestycję realizuje konsorcjum firm PBO Śląsk z siedzibą w Sosnowcu i WODPOL z siedzibą w Żywcu. Obie firmy za swoje prace otrzymają ponad 14 mln zł - informuje Gorzow News.

Finał IMP. Gorzowianie poza podium

Oskar Fajfer 6, a Woźniak 7. Zawodnicy gorzowskiej Stali zakończyli zmagania w tegorocznym cyklu turnieju Canal+ Online IMP. Po perturbacjach z torem w Krośnie, trzeci - finałowy turniej rozegrano w Łodzi. Mistrzostwo, jeszcze przed zakończeniem zawodów zapewnił sobie Bartosz Zmarzlik.

Więcej informacji: Woźniak i Fajfer poza podium Indywidualnych Mistrzostw Polski na żużlu (gorzowianin.com)

Stal świętowała urodziny

Podczas gdy trójka naszych zawodników przygotowywała się do wspomnianego finału IMP w Łodzi, w Parku Wiosny Ludów w Gorzowie ich koledzy uczestniczyli w urodzinach Stali Gorzów. Odwiedzający mogli nie tylko uczestniczyć w wielu zabawach i konkurencjach, ale też spróbować pysznych wypieków i zrobić sobie zdjęcie z zawodnikami. Fotoreportaż z tego wydarzenia zobaczycie tutaj: Fotoreportaż Urodziny Stali Gorzów (gorzowianin.com)

Polregio wciąż w formie. Nie ma dnia bez odwołanych pociągów

Jeden z naszych czytelników informuje, że wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego, na torach wokół Gorzowa nic się nie zmieniło. Pociągi jak były odwoływane, tak są dalej. Na dowód tego przesyła nam screen z aplikacji. Widać, ze pociągi na trasie Kostrzyn - Gorzów - Krzyż i w odwrotnej relacji z Krzyża do Kostrzyna przez Gorzów zostały odwołane. 


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości