Wiadomości

Zielona rewolucja w zawieszeniu. Na 400 drzew jeszcze poczekamy

4 września 2023, 12:06, Marcin Kluwak
fot. Marcin Kluwak
Władze Gorzowa unieważniły właśnie przetarg na nasadzenie kilkuset drzew i krzewów na terenie miasta oraz budowę zielonego przystanku na os. Europejskim. Oferta potencjalnego wykonawcy była niezgodna z warunkami zamówienia.

W połowie lipca władze Gorzowa ogłosiły przetarg na nasadzenia drzew i krzewów, a także budowę zielonego przystanku na os. Europejskim. Zamówienie zostało podzielone na 5 części i zakładało posadzenie łącznie 424 drzew oraz 956 krzewów, a także budowę zielonego przystanku na os. Europejskim.

Do przetargu zgłosiła się tylko jedna firma. Zakład Projektowania i Usług Specjalistycznych Jerzy Połomski złożył ofertę na 4 z 5 części zamówienia. We wszystkich przypadkach oferta potencjalnego wykonawcy przekraczała założony przez miasto budżet – od 34 tys. zł aż do 140 tys. zł.

Miasto właśnie unieważniło zamówienie w całości. Jednak tym razem nie chodziło o pieniądze i przekroczony budżet. Powód? - Zamawiający odrzuca ofertę, jeżeli jej treść jest niezgodna z warunkami zamówienia. W przypadku wszystkich 4 zamówień częściowych, na które wykonawca złożył oferty, w ramach 3-letniej pielęgnacji roślin nasadzonych w danym zamówieniu częściowym próg procentowy jest niższy, niż 20% ceny ofertowej brutto - czytamy w uzasadnieniu unieważnionego postępowania.

To oznacza, że urzędnicy będą musieli przygotować nowe postępowanie. Te zostanie ogłoszone w ciągu najbliższych kilku tygodni.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości