• Dziś 27°/16°
  • Jutro 23°/13°
  • Jakość powietrza (CAQI): 11
Wiadomości

Tym żył Gorzów w poniedziałek, 28 sierpnia. Przegląd wydarzeń z miasta

29 sierpnia 2023, 06:54, Marcin Kluwak
Przygotowaliśmy zestawienie naważniejszych - i tych mniej ważnych wydarzeń z Gorzowa i okolic. Co działo się w naszym mieście w poniedziałek, 28 sierpnia? Krótko i na temat.

Zanim zatankujesz, sprawdź ceny paliw w Gorzowie.

Zamyka się restauracja O.K. przy Warszawskiej. Powstanie Burger King

O zamknięciu restauracji O.K. przy ulicy Warszawskiej na terenie przy stacji paliw przy rondzie Santockim mówiło się już od jakiegoś czasu. Teraz to, o czym się mówiło, staje się faktem. Informację o końcu działalności kultowej knajpy przekazali sami jej właściciele - informuje na swoich stronach portal Gorzów Wielkopolski Nasze Miasto.

Coś Cię wkurza? Widzisz coś niepokojącego? Daj nam znać! Napisz do nas na WhatsApp-ie lub Messengerze.

Pizzeria O.K. kończy działalność po 23 latach. Ostatni dzień pracy lokalu w tej formie to niedziela, 10 września. Potem w tym miejscu  pojawi się Burger King. Do sieciówki cały czas poszukiwani są pracownicy. Kiedy to nastąpi otwarcie nowej-starej restauracji? Tego jeszcze nie wiadomo.

Były prezes Stali Gorzów wnioskuje o bezwzględne więzienie

Marek G., były prezes Stali Gorzów stanie przed sądem. Marek G. w latach 2016-2019 w Poznaniu wspólnie i w porozumieniu z trzema osobami przyjął na rachunek bankowy prowadzonego przez siebie kantoru wymiany walut środki płatnicze w łącznej wysokości nie mniejszej niż ponad 68,3 mln złotych. Jak ustalił Kamil Siałkowski, dziennikarz Gazeta.pl, były prezes Stali Gorzów złożył za zgodą prokuratury, wniosek o wydanie wyroku 1 roku i 4 miesięcy bezwzględnego więzienia z zaliczeniem na poczet kary, 8 miesięcy tymczasowego aresztu oraz 220 tys. zł grzywny i 685 tys. zł przepadku korzyści majątkowej. Więcej: https://gorzowianin.com/wiadomosc/22122-jest-akt-oskarzenia-marek-g-stanie-przed-sadem-w-poznaniu.html

Prace drogowe na przejeździe kolejowym przy Teatralnej

Od kilkunastu dni prowadzone są prace torowe na przejeździe przy Warszawskiej/Szpitalnej. Na zlecenie PKP PLK trwa tam przebudowa kolektorów, aby podczas intensywnych opadów deszczu, przejazd kolejowy, jak i część ulicy Teatralnej nie było zalewanych. Obecnie zamknięty jest jeden tor - w kierunku Krzyża. Prace mają potrwać do piątku, 1 września.

Co z autobusami pod halę Gorzów-Arena?

Od wielu lat mieszkańcy Gorzowa narzekają na to, że nie mogą dojechać bezpośrednim autobusem pod Słowiankę. Wydawało się, że sytuacja ulegnie zmianie po uruchomieniu hali widowiskowo-sportowej, jednak władze Gorzowa nie planują uruchomienia linii autobusowej, która będzie podjeżdżała bezpośrednio pod Słowiankę i Arenę Gorzów. Zamiast tego, mieszkańcy mają korzystać z autobusu linii 111. Więcej informacji: https://gorzowianin.com/wiadomosc/22124-bezposredni-autobus-pod-arene-gorzow-miasto-nie-widzi-takiej-potrzeby.html

Karina Tyma w TOP10 Europy w squashu 

Jak informuje Radio Gorzów, we Wrocławiu odbyły się Mistrzostwa Europy w squasha. Najlepszą zawodniczką naszego kraju była Karina Tym, która ostatecznie zajęła 9 miejsce. - To jest pierwszy turniej po długiej przerwie od mistrzostw Polski, tak naprawdę nie grałam w żadnym turnieju - mówiła na radiowej antenie Karina Tyma.

Skuter wodny w rowie. Wypadek na starej "trójce"

Na starej trójce jadąc z Gorzowa do Myśliborza, doszło do zderzenia volvo przewożącego na przyczepce skuter wodny i osobowego audi. Kierujący volvo wymusił pierwszeństwo i zderzył się z audi, wskutek czego audi oraz skuter wodny wpadły do rowu. Więcej na ten temat: https://gorzowianin.com/wiadomosc/22129-zderzenie-volvo-i-audi-w-rowie-wyladowalo-audi-i-skuter-wodny.html

Będą zmiany w Galerii Askana

Nowym inwestorem Galerii Askana jest POLPROP 4 Sp. z o.o, na której czele stoi irlandzki inwestor John Patchell - informuje na swoich stronach internetowych portal Gorzow News. Inwestor planuje szereg prac związanych z modernizacją i odświeżeniem wnętrz Galerii Askana. Rozpoczęto już część prac związanych z renowacją istniejących powierzchni.  Architekci pracują nad kompleksowym remodelingiem istniejącego wystroju galerii. Trwają również zaawansowane rozmowy na temat poszerzenia oferty gastronomicznej galerii - informuje portal.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości