• Dziś 27°/16°
  • Jutro 23°/12°
  • Jakość powietrza (CAQI): 14
Wiadomości

Gorzów: Walczaka gotowa. Kiedy ruszą tramwaje na Fieldorfa-Nila?

30 czerwca 2023, 11:15, Marcin Kluwak
fot. Marcin Kluwak
Rozbudowa drogi krajowej nr 22 jest nareszcie na finiszu. W czwartek późnym popołudniem zostały udostępnione w pełni dwie jezdnie ul. Walczaka w obu kierunkach. Dlatego też mieszkańcy Gorzowa dopytują się, kiedy tramwaje pojadą nowym torowiskiem w kierunku ul. Fieldrofa-Nila. Jak się okazuje, może stać się to w ciągu najbliższych tygodni.

W czwartek 29 czerwca po godz. 18 została otwarta nowa jezdnia ul. Walczaka na odcinku od granic miasta w kierunku ul. Fieldorfa-Nila. Przejezdne w pełni jest również nowe rondo na skrzyżowaniu ul. Walczaka i Fieldorfa-Nila. To oznacza, że kierowcy mogą już jeździć dwoma jezdniami ul. Walczaka w obu kierunkach. Przed wykonawcą rozbudowy drogi krajowej nr 22 jednak jeszcze ostatnie prace wykończeniowe związane m.in. ze ścieżkami rowerowymi.

Warto przypomnieć, że pierwotnie droga krajowa nr 22 miała być gotowa do stycznia 2022 roku, a według ostatniego terminu do 10 czerwca 2023 roku, dlatego też miasto zaczęło naliczać kary umowne za każdy dzień zwłoki.

Kiedy ruszą tramwaje w kierunku ul. Fieldorfa-Nila w Gorzowie?

Skoro ul. Walczaka jest gotowa, mieszkańcy Gorzowa zaczęli się dopytywać, kiedy tramwaje pojadą nowym torowiskiem w kierunku ul. Fieldrofa-Nila. W końcu torowisko jest gotowe od ubiegłego roku i przeszło odbiory techniczne wraz z trakcją. Natomiast jeszcze w maju miasto planowało, że linia tramwajowa nr 1 i 3 zostanie uruchomiona na urodziny Gorzowa. Jednak nic z tego nie wyszło z powodu obsuwy przy rozbudowie ul. Walczaka.

Dlatego też zwróciliśmy do Urzędu Miasta Gorzowa z pytaniem, kiedy tramwaje pojadą nowym torowiskiem. - Bardzo cieszymy się, że inwestycja została zakończona. Jednak wykonawca nas zaskoczył tym udostępnieniem ul. Walczaka dla ruchu. Nie poinformował miasta wcześniej o swoich zamierzeniach. Czekamy na zgłoszenie formalne zakończenia prac przy rozbudowie drogi krajowej nr 22 i szykujemy się do uruchomienia tramwajów – mówi w rozmowie z portalem gorzowianin.com Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.

Kiedy więc tramwaje linii nr 1 i 3 mogłyby jeździć do krańcówki przy Fieldorfa-Nila? - Jest to kwestia kilku tygodni. Mamy nadzieję, że stanie się to jeszcze w lipcu. Muszą zostać jeszcze przeprowadzone kolejne testy, dzięki którym sprawdzimy czy wszystkie sygnalizacje świetle i znaki ostrzegawcze działają prawidłowo – przyznaje Ciepiela.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości