• Dziś 27°/16°
  • Jutro 23°/13°
  • Jakość powietrza (CAQI): 11
Wiadomości

Masa rowerów opanuje miasto. Rowerzyści będą kręcić kilometry dla Gorzowa

12 czerwca 2023, 09:11, Marcin Kluwak
fot. Marcin Kluwak
W sobotę 17 czerwca o godz. 20 z parku Górczyńskiego w Gorzowie wyruszy masa rowerowa, która będzie poświęcona rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski. Rowerzyści, którzy zdecydują się wziąć udział w imprezie, będą mieli do pokonania 11-kilometrową trasę.

Zanim zatankujesz, sprawdź ceny paliw w Gorzowie.

W czwartek 1 czerwca ruszyła rywalizacja o Puchar Rowerowej Stolicy Polski, w której udział biorą rowerzyści z Gorzowa i okolic. Do tej pory uczestnicy zabawy przejechali ponad 330 tysięcy kilometrów, które zostały zapisane na koncie naszego miasta. Na ten moment Gorzów zajmuje 4 miejsce w klasyfikacji ogólnej i traci 600 punktów do trzeciego Gniezna.

Masa rowerów opanuje Gorzów. Rowerzyści będą kręcić kilometry dla Gorzowa

Coś Cię wkurza? Widzisz coś niepokojącego? Daj nam znać! Napisz do nas na WhatsApp-ie lub Messengerze.

Natomiast w najbliższą sobotę będzie kolejna okazja do tego, aby kręcić wspólnie kilometry dla Gorzowa. Wszystko za sprawą masy rowerowej, która w sobotę 17 czerwca wystartuje o godz. 20 z parku Górczyńskiego.

Rowerzyści podczas sobotniej masy rowerowej będą mieli do pokonania trasę o długości 11 kilometrów. Przejazd zakończy się na Starym Rynku. Udział może wziąć każda chętna osoba posiadająca rower. - Jedziemy w ramach rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski. Czy tym razem uda nam się pobić rekord frekwencji? To zależy od Ciebie! Masz dwa kółka? Wsiądź na rower i przejedź się z nami ulicami miasta – zaprasza stowarzyszenie Rowerowy Gorzów, które jest organizatorem masy rowerowej.

Aby wziąć udział w rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski należy pobrać ze sklepu Google Play darmową aplikację „Aktywne Miasta”, która rejestruje pokonane kilometry na rowerze. Uczestnik sam decyduje, dla którego z miast „kręci kilometry”.

Trasa masy rowerowej w Gorzowie. Tak przejedzie masa rowerowa przez Gorzów

Rowerzyści wystartują o godz. 20 z parku Górczyńskiego. Następnie trasa będzie wiodła ul. Okulickiego, ul. Kombatantów, ul. Szarych Szeregów, ul. Walczaka, rondo Gdańskie, ul. Górczyńską. Następnie rowerzyści przejadą przez rondo Górczyńskie, ul. Piłsudskiego, rondo Piłsudskiego, Al. Ruchu Młodzieży Niezależnej, rondo Ofiar Katynia, ul. Pomorską, rondo Solidarności, ul. Podmiejską.

Dalej trasa będzie prowadziła przez rondo Santockie, most Lubuski, Trasę Nadwarciańską, ul. Zieloną, ul. Grobla, rondo św. Jerzego, most Staromiejski, ul. Chrobrego, deptak na Sikorskiego. Rowerzyści zakończą przejazd na Starym Rynku.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości