• Dziś 11°/2°
  • Jutro 11°/0°
  • Pojutrze 11°/2°
  • Jakość powietrza (CAQI): 9 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Procesja na os. Staszica w Gorzowie. Będą utrudnienia w ruchu

12 czerwca 2023, 09:49, Marcin Kluwak
fot. Marcin Kluwak
W czwartkowy wieczór 15 czerwca na os. Staszica w Gorzowie odbędzie się procesja na zakończenie oktawy Bożego Ciała. Uczestnicy procesji wyruszą z kościoła przy ul. Żeromskiego i przejdą osiedlowymi ulicami do kościoła przy ul. Niemcewicza. Kierowcy oraz pasażerowie komunikacji miejskiej muszą liczyć się z utrudnieniami.

Boże Ciało, a właściwie uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej jest obchodzone 60 dni po Wielkanocy. Jest to jedno z najważniejszych świąt katolickich, w Polsce jest to dzień ustawowo wolny od pracy. W tym roku Boże Ciało było obchodzone w czwartek 8 czerwca.

Teraz parafia pw. NMP Królowej Polski przy ul. Żeromskiego w Gorzowie organizuje procesję na zakończenie oktawy Bożego Ciała.

Procesja na os. Staszica w Gorzowie. Będą utrudnienia w ruchu

Procesja na os. Staszica w Gorzowie odbędzie się w czwartek 15 czerwca. O godz. 18.30 w kościele przy ul. Żeromskiego odbędzie się msza św., natomiast około godz. 19.15 z kościoła wyruszy procesja.

Uczestnicy przejdą ul. Żeromskiego, Fredry, Staszica, Marcinkowskiego, Broniewskiego, Niemcewicza do kościoła pw. Najświętszego Zbawiciela przy ul. Niemcewicza.

- Na ulicach, którymi przejdzie procesja, nastąpią okresowe wstrzymania ruchu drogowego mogące spowodować zakłócenia w punktualnej realizacji rozkładu jazdy linii autobusowych – mówi Dariusz Wieczorek z Urzędu Miasta Gorzowa.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości