• Dziś 27°/16°
  • Jutro 23°/13°
  • Jakość powietrza (CAQI): 10
Wiadomości

Boże Ciało w Gorzowie. Tłumy mieszkańców i dzieci sypiące kwiatki [zdjęcia]

8 czerwca 2023, 12:26, Marcin Kluwak
W czwartek 8 czerwca przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. W związku z katolickim świętem, ulicami Gorzowa przeszła procesja Bożego Ciała. Wzięły w niej udział setki mieszkańców Gorzowa.

Zanim zatankujesz, sprawdź ceny paliw w Gorzowie.

Boże Ciało, a właściwie uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej jest obchodzone 60 dni po Wielkanocy. Jest to jedno z najważniejszych świąt katolickich, w Polsce jest to dzień ustawowo wolny od pracy. W tym roku Boże Ciało przypada w czwartek 8 czerwca.

Boże Ciało w Gorzowie. Ulicami Gorzowa przeszła procesja Bożego Ciała

Coś Cię wkurza? Widzisz coś niepokojącego? Daj nam znać! Napisz do nas na WhatsApp-ie lub Messengerze.

W czwartek o godz. 10 w gorzowskiej katedrze odbyła się msza św. Następnie po mszy, ulicami Gorzowa przeszła procesja Bożego Ciała.

Uczestnicy procesji wyruszyli spod katedry i przeszli ul. Chrobrego, Jagiełły, Warszawską do Czerwonego Kościoła, gdzie następnie zawrócili i przeszli ul. Warszawską i Sikorskiego na Stary Rynek. Tam odbyło się zakończenie procesji. Po drodze zatrzymywali się przy czterech ołtarzach.

W procesji wzięły udział setki mieszkańców Gorzowa, którym nie przeszkadzał upał. Niektóre osoby szukały cienia, inne szły z parasolkami.

FotoreportażPodziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości