• Dziś 23°/13°
  • Jutro 27°/17°
  • Pojutrze 27°/15°
  • Jakość powietrza (CAQI): 13 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Ile kosztują miejskie imprezy w Gorzowie?

6 czerwca 2023, 16:16, red
fot. Bartłomiej Nowosielski, Urząd Miasta Gorzowa
Miejskie imprezy w Gorzowie mają zarówno swoich zwolenników, jak i przeciwników. A ile kosztuje nas, mieszkańców organizacja poszczególnych imprez takich jak Dobry Wieczór Gorzów, Wartownia i Urodziny Gorzowa w 2023 roku? To postanowił sprawdzić radny Piotr Wilczewski.

Na mieszkańców Gorzowa czeka lato pełne wydarzeń kulturalno-rozrywkowych. Miejskie imprezy rozpoczną się w piątek 16 czerwca od cyklu Dobry Wieczór Gorzów, który potrwa aż do niedzieli 3 września. Na mieszkańców Gorzowa co weekend będą czekały koncerty oraz spektakle. Łącznie 85 koncertów i imprez oraz 400 artystów na sześciu scenach rozstawionych w różnych częściach miasta.

Natomiast w ostatni weekend czerwca na błoniach przy ul. Fabrycznej ruszy Wartownia. W każdy weekend przez całe lato na scenie odbędzie się kilkadziesiąt koncertów z udziałem 60 artystów zarówno muzyki klubowej, alternatywnej, jak i hip hopu. Ostatnie wydarzenia zaplanowano na niedzielę 27 sierpnia.

Z kolei na początku lipca miasto Gorzów będzie świętował 766. rocznicę nadania praw miejskich. Z tej okazji władze Gorzowa przygotowały dla mieszkańców dwudniową biesiadę. W sobotę 1 lipca na scenie wystąpi Dziubek Band z Marią Sadowską, Liroyem i Kubą Badachem. Z kolei w niedzielę 2 lipca zagra Gorzowska Orkiestra Dęta w towarzystwie Błażeja Króla, Krystyny Prońko i Przemka Raminiaka. Świętowanie zakończy koncert Dawida Kwiatkowskiego.

Ile kosztują miejskie imprezy w Gorzowie? Radny bierze pod lupę Dobry Wieczór Gorzów, Wartownię i Urodziny Gorzowa

Radny Piotr Wilczewski postanowił sprawdzić, ile kosztuje organizacja miejskich imprez w 2023 roku, na które tak naprawdę składają się wszyscy mieszkańcy, którzy płacą podatki w Gorzowie. Radny poprosił urzędników o podanie dokładnych kwot, jeżeli chodzi o organizację cyklu Dobry Wieczór Gorzów, Wartowni oraz Urodzin Gorzowa.

Sekretarz miasta Bartosz Kmita odpowiedział wniosek o dostęp do informacji publicznej, że koszt organizacji Dobry Wieczór Gorzów to około 925 tys. zł. Z kolei Wartownia to najdroższy wydatek rzędu 1 mln 300 tys. zł. Natomiast koszt organizacji dwudniowych Urodzin Gorzowa to około 650 tys. zł.

Łącznie miasto zapłaci za organizację trzech imprez około 2 mln 875 tys. zł.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości