Wiadomości

Zderzenie motocyklisty z renault. Żaden z kierowców nie miał prawa jazdy, a jeden był pijany

15 maja 2023, 11:17, Marcin Kluwak
fot. KM PSP Gorzów
Do niecodziennego zdarzenia doszło na wyjeździe z Gorzowa w kierunku Kłodawy. Mężczyzna kierujący motocyklem, który nie posiadł uprawnień zderzył się z renault. Jak się okazało, kierowca renault również nie miał prawa jazdy, a do tego był pijany.

W sobotę 13 maja o godz. 19.41 dyżurny gorzowskiej straży pożarnej otrzymał zgłoszenie o wypadku z udziałem motocyklisty i samochodu osobowego marki renault na wyjeździe z Gorzowa w kierunku Kłodawy. Na miejsce zostały wysłane dwa zastępy straży pożarnej, policja i pogotowie.

W wyniku wypadku poszkodowany został motocyklista, który trafił pod opiekę pogotowia. Na szczęście nie odniósł poważnych obrażeń. Jednak jak się okazało, zarówno 37-letni motocyklista, jak i 34-latek z renault nie powinni w ogóle wsiadać za kierownicę.

- Do zdarzenia doszło z winy 37-latka kierującego motocyklem. Mężczyzna został ukarany mandatem, ale został również skierowany wobec niego wniosek o ukaranie do sądu, ponieważ nie posiadał prawa jazdy na motocykl. Mało tego, 34-letni kierowca renault również nie posiadał uprawnień do kierowania i był po wpływem alkoholu – komentuje Grzegorz Jaroszewicz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie.

34-letni kierowca renault miał w swoim organizmie 1,5 promila alkoholu. Został zatrzymany do wytrzeźwienia. Będzie odpowiadał za prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu oraz bez uprawnień.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości