• Dziś 24°/15°
  • Jutro 25°/14°
  • Pojutrze 24°/14°
  • Jakość powietrza (CAQI): 23 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Protest egzaminatorów w WORD Gorzów. Egzaminy na prawo jazdy zostały odwołane

13 kwietnia 2023, 11:00
fot. Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Gorzowie
Do końca zostały odwołane wszystkie egzaminy praktyczne na prawo jazdy w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Gorzowie. To ciąg dalszy strajku egzaminatorów, którzy domagają się podwyżek i w ramach protestu nie przyszli do pracy.

Egzaminatorzy z Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego w całym kraju walczą o podwyżki od kilkunastu miesięcy. W lipcu 2022 roku minister infrastruktury przyznał, że ma świadomość oczekiwań dot. podwyżek pensji egzaminatorów. Tłumaczył jednak, że będzie to możliwe, jeżeli podniesiona zostanie opłata za podejście do egzaminu na prawo jazdy. Ta opłata została podniesiona w 2023 roku, jednak pensje egzaminatorów nie wzrosły.

Dlatego też egzaminatorzy postanowili wrócić do akcji protestacyjnej. Z tego powodu w środę 12 kwietnia w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Gorzowie zostały odwołane wszystkie praktyczne egzaminy na prawo jazdy.

Protest egzaminatorów WORD w Gorzowie. Odwołane egzaminy na prawo jazdy

Okazuje, protest gorzowskich egzaminatorów nie był jednodniowy. Egzaminy w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Gorzowie zostały odwołane do końca tygodnia.

- W związku z absencją egzaminatorów praktyczne egzaminy państwowe na prawo jazdy wszystkich kategorii, które miały się odbyć czwartek 13 kwietnia i piątek 14 kwietnia 2023 roku zostają odwołane – czytamy w komunikacie WORD Gorzów.

Jak długo potrwa akcja protestacyjna? Tego, póki co nie wiadomo. WORD ma informować na bieżąco o sytuacji.

Egzaminy teoretyczne wszystkich kategorii oraz egzaminy na kwalifikację realizowane są na bieżąco. Informacje o sytuacji w kolejnych dniach będą podawane na bieżąco.

Nowy termin egzaminu przy wykorzystaniu opłaty wniesionej za egzamin odwołany można ustalić za pośrednictwem portalu Info-Car lub bezpośrednio w biurze obsługi klienta WORD Gorzów.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości