• Dziś 28°/16°
  • Jutro 29°/16°
  • Jakość powietrza (CAQI): 12
Wiadomości

To już pewne! W tym miejscu zagra Wartownia 2023

11 kwietnia 2023, 13:28, Marcin Kluwak
fot. Bartłomiej Nowosielski, Urząd Miasta Gorzowa
W piątek 23 czerwca wystartuje Wartownia w Gorzowie. Jednak w tym roku, koncertowe miejsce spotkań zostanie przeniesione w nowe miejsce. Wartownia będzie mieściła się na nadwarciańskich błoniach po drugiej stronie rzeki, na tyłach budynku AJP.

Zmiana lokalizacji Wartowni to gorący temat w Gorzowie w ostatnich miesiącach. Pod koniec marca portal gorzowianin.com informował jako pierwszy o tym, że Wartownia w 2023 roku zostanie przeniesiona na drugą stronę rzeki Warty i będzie mieściła się na błoniach, które znajdują się na tyłach Akademii Jakuba z Paradyża od strony mostu Lubuskiego.

We wtorek 11 kwietnia prezydent Gorzowa Jacek Wójcicki potwierdził te informacje. - Wartownia zmienia miejsce. Przechodzi na drugą stronę rzeki. Będzie na tyłach AJP, na placu przy Warcie. Odpowiadamy tym samym na głosy mieszkańców, bo w pobliżu nie ma zabudowań mieszkalnych. Chcieliśmy spróbować innego miejsca po to żeby Wartownia kojarzyła się mieszkańcom wyłącznie pozytywnie, nie chcemy negatywnego odbioru – mówi Jacek Wójcicki, prezydent Gorzowa.

To oznacza, że Wartownia przeniesie się zaledwie kilkaset metrów w linii prostej. - Jak dla mnie, ta zmiana lokalizacji na drugi brzeg to absurd – przyznaje jedna z osób zaangażowanych w projekt Wartowni.

Wartownia w Gorzowie. Zapowiada się koncertowe lato

W tym roku Wartownia wystartuje w piątek 23 czerwca. Natomiast ostatnie wydarzenia zaplanowano na niedzielę 27 sierpnia. Przez dwa wakacyjne miesiące, w każdy weekend będą się tam odbywały koncerty, pikniki czy też warsztaty. Z całą pewnością nie zabraknie koncertów z udziałem artystów sceny klubowej, jak i alternatywnej.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości