• Dziś 27°/16°
  • Jutro 23°/13°
  • Jakość powietrza (CAQI): 7
Wiadomości

Protest egzaminatorów. Odwołane egzaminy w WORD Gorzów

12 kwietnia 2023, 09:48
fot. Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Gorzowie
W środę 12 kwietnia w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Gorzowie zostały odwołane wszystkie egzaminy praktyczne na prawo jazdy. To ciąg dalszy strajku egzaminatorów, którzy domagają się podwyżek i w ramach protestu nie przyszli do pracy.

Zanim zatankujesz, sprawdź ceny paliw w Gorzowie.

- W środę 12 kwietnia w całym województwie lubuskim nie ma możliwości zdawania egzaminu na prawo jazdy. Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego walczą o korzystną uchwałę Zarządu Województwa Lubuskiego dotyczącą wynagrodzeń egzaminatorów. Wczoraj odbyły się rozmowy z dyrektorem w Urzędzie Marszałkowskim, które nie wniosły żadnego postępu. Urząd Marszałkowski nie ma zamiaru wypracować żadnego kompromisu, nie interesuje go zdanie egzaminatorów. Dlatego Zielona Góra nie pracuje już drugi tydzień a Gorzów staje od środy - napisała do redakcji portalu gorzowianin.com czytelniczka Jola.

Coś Cię wkurza? Widzisz coś niepokojącego? Daj nam znać! Napisz do nas na WhatsApp-ie lub Messengerze.

Te informacje potwierdza Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Gorzowie. - W związku z absencją egzaminatorów praktyczne egzaminy państwowe na prawo jazdy wszystkich kategorii planowane na 12 kwietnia 2023 roku zostają odwołane - czytamy w ogłoszeniu WORD Gorzów.

Egzaminy teoretyczne wszystkich kategorii oraz egzaminy na kwalifikację realizowane są na bieżąco. Informacje o sytuacji w kolejnych dniach będą podawane na bieżąco.

Nowy termin egzaminu przy wykorzystaniu opłaty wniesionej za egzamin odwołany można ustalić za pośrednictwem portalu Info-Car lub bezpośrednio w biurze obsługi klienta WORD Gorzów.

Protest egzaminatorów WORD w Gorzowie

Egzaminatorzy Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego w całym kraju walczą o podwyżki od kilkunastu miesięcy. W ubiegłym roku w lipcu rozpoczęła się ogólnopolska akcja protestacyjna, w której udział wzięli również pracownicy WORD Gorzów. Wówczas egzaminy praktyczne nie odbywały się przez cały tydzień. Kolejny strajk egzaminatorów z WORD Gorzów odbył się we wrześniu 2022 roku.

W lipcu 2022 roku minister infrastruktury przyznał, że ma świadomość oczekiwań dot. podwyżek pensji egzaminatorów. Tłumaczył jednak, że będzie to możliwe, jeżeli podniesiona zostanie opłata za podejście do egzaminu na prawo jazdy. Ta opłata została podniesiona w 2023 roku, jednak pensje egzaminatorów nie wzrosły.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości