Wiadomości

Urodziny Gorzowa. Prezydent zapowiada dwudniową wielką biesiadę

11 kwietnia 2023, 11:41, Marcin Kluwak
Prezydent Gorzowa Jacek Wójcicki zapowiedział dwudniową wielką biesiadę na nadwarciańskich błoniach z okazji urodzin miasta. W lipcowy weekend na scenie wystąpi Dziubek Band z Marią Sadowską Liroyem i Kubą Badachem, a także Gorzowska Orkiestra Dęta w towarzystwie Błażeja Króla, Krystyny Prońko, Przemka Raminiaka. Świętowanie zakończy koncert Dawida Kwiatkowskiego.

W niedzielę 2 lipca minie 766. rocznica nadania praw miejskich dla Gorzowa. Obok tradycyjnych elementów świętowania, jak uroczysta sesja Rady Miasta Gorzowa i uderzenie w Dzwon Pokoju, nie zabraknie niespodzianek dla mieszkańców Gorzowa.

Gorzów będzie świętował urodziny przez dwa dni

Prezydent Gorzowa Jacek Wójcicki zapowiedział, że tegoroczne świętowanie urodzin miasta będzie trwało aż dwa dni – w sobotę 1 lipca i niedzielę 2 lipca. Impreza przeniesie się na nadwarciańskie błonia przy ul. Wał Okrężny, w miejsce gdzie do tej pory mieściła się Wartownia.

- Chcę zaprosić mieszkańców Gorzowa na 766 urodziny miasta. Będzie to dwudniowa impreza urodzinowa. W sobotę 1 lipca będzie wspólna biesiada, wspólna feta na błoniach przy ul. Wał Okrężny. Będą rozstawione stoły biesiadne i będzie można skorzystać z lokalnej gastronomii, ale również przyjść z własnym kocem i koszem piknikowym – mówi Jacek Wójcicki, prezydent Gorzowa.

Takie koncerty czekają na mieszkańców Gorzowa z okazji urodzin miasta

W sobotę 1 lipca o godz. 19 na scenie wystąpi Dziubek Band wraz z gośćmi takimi jak Maria Sadowska, Liroy czy Kuba Badach. Natomiast w godz. 23 – 2 w nocy na mieszkańców czeka dyskoteka pod chmurką.

Z kolei w niedzielę 2 lipca o godz. 18 na mieszkańców czeka koncert Gorzowskiej Orkiestry Dętej wraz z gośćmi takimi jak Błażej Król, Krystyna Prońko czy Przemek Raminiak. Następnie na scenie pojawi się Błażej Król z własnym koncertem. Z kolei o godz. 20.30 rozpocznie się koncert Dawida Kwiatkowskiego, który zakończy świętowanie urodzin Gorzowa.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości