• Dziś 10°/3°
  • Jutro /4°
  • Pojutrze /-2°
  • Jakość powietrza (CAQI): 17 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Azylobus to wóz do zadań specjalnych. Będzie pomagał w ratowaniu zwierząt

17 marca 2023, 12:12, Marcin Kluwak
fot. Stowarzyszenie Pomocy Zwierzętom "Azyl"
Dzięki pomocy ludzi dobrego serca udało się zebrać pieniądze na zakup nowego samochodu dla schroniska Azorki w Gorzowie. Na konto zbiórki wpłacono ponad 43 tys. zł. Stowarzyszenie Pomocy Zwierzętom "Azyl" odebrało już volkswagena caddy, który będzie służył do transportu zwierząt z interwencji.

W styczniu 2023 roku Stowarzyszenie Pomocy Zwierzętom "Azyl", które zarządza gorzowskim schroniskiem dla bezdomnych zwierząt, postanowiło zorganizować zbiórkę na zakup nowego samochodu. Chodziło o auto do transportu zwierząt, dzięki któremu psy czy koty byłyby transportowane w sposób bezpieczny. Jak podkreślali pracownicy schroniska, do tej pory używali swoich prywatnych, osobowych samochodów, bo bez auta nie byliby w stanie dotrzeć tam, gdzie zwierzęta potrzebowały pomocy.

W niespełna trzy miesiące udało się zebrać dokładnie 43 tys. 185 zł. Do tego doszły pieniądze uzbierane z Azylowego Bazarku. To wszystko pozwoliło na kupno nowego samochodu. Auto marki volkswagen caddy, który został odpowiednio oklejony trafił już w ręce pracowników schroniska i stoi już na podjeździe. Samochód będzie wykorzystywany przede wszystkim do transportu zwierząt z interwencji.

- Dziękujemy każdej osobie, która wpłaciła lub udostępniła nasza zbiórkę. Kiedy 2 stycznia 2023 roku zakładaliśmy zbiórkę, tak do końca nie wierzyliśmy w to, że się uda. Inflacja, ciężkie czasy, a kwota do zebrania była naprawdę spora. Daliśmy sobie czas do końca lipca, ale zaskoczyliście nas i już pod koniec lutego zbiórka była pełna. Niby 1zł to nie jest dużo. Materialnie może nie, ale każdy wpłacona złotówka pokazywała, że kolejna osoba jest z nami, że nam sprzyja i trzyma za nas kciuki. Nawet nie wiecie, jak wiele to dla nas znaczy i jak bardzo jest to dla nas ważne – podkreśla Stowarzyszenie Pomocy Zwierzętom "Azyl".

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości