• Dziś 27°/16°
  • Jutro 19°/13°
  • Pojutrze 23°/14°
  • Jakość powietrza (CAQI): 23 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Rozbierana sesja w remizie. Policja sprawdza jak modelka i fotograf weszli do środka

3 marca 2023, 09:33, Marcin Kluwak
W remizie OSP Barlinek została zrobiona rozbierana sesja zdjęciowa na tle strażackiego sprzętu, a fotografie wyciekły do sieci. Strażacy z OSP Barlinek podkreślają, że wszystko wydarzyło się bez ich wiedzy i zgody, dlatego też zgłosili całe zdarzenie na policję. Z kolei policja prowadzi postępowanie pod nadzorem prokuratury w sprawie utrwalania wizerunku nagiej osoby i sprawdza, kto wpuścił te osoby do remizy.

Wracamy do sprawy rozbieranej sesji, do której doszło w remizie OSP Barlinek w powiecie myśliborskim. Do sieci wyciekły zdjęcia z rozbieranej sesji zdjęciowej, która została zrobiona w remizie. Na fotografiach widać, jak naga kobieta w średnim wieku, ubrana jedynie w stringi pozuje na tle strażackiego wozu czy też łodzi ratunkowej. Na kolejnych zdjęciach siedzi na rowerze czy też przymierza maskę tlenową. Strażacy z OSP Barlinek podkreślają, że wszystko wydarzyło się bez ich wiedzy i zgody. Dlatego też opublikowali oświadczenie w tej sprawie.

Oświadczenie OSP Barlinek w sprawie nagiej sesji w remizie

- Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Barlinku oświadcza, że incydent w ostatnim czasie związany z niestosownymi zdjęciami wykonanymi w remizie naszej jednostki miał miejsce bez zgody i wiedzy członków OSP Barlinek. W związku z tym, sprawa w celu wyjaśnienia została zgłoszona na policję. Jako strażacy gotowi nieść pomoc ludziom i ratować ich życie jesteśmy poruszeni, że ktoś dopuścił się tak niestosownych czynów w naszym imieniu. Mamy nadzieję, że mieszkańcy naszej gminy nie będą utożsamiać naszych druhów z tą sprawą - czytamy w oświadczeniu OSP Barlinek.

Naga sesja w remizie OSP Barlinek. Sprawą zajmuje się policja

Tak, jak zapowiedzieli strażacy z OSP Barlinek, sprawa faktycznie trafiła na policję. Zajmują się nią policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Myśliborzu. Postępowanie jest prowadzone pod nadzorem prokuratury.

- Policjanci, którzy zajmują się sprawą, ustalają kim jest kobieta, która pozowała do rozbieranych zdjęć oraz fotograf, który robił zdjęcia. Będziemy również sprawdzać czy do zdarzenia doszło z udziałem druhów z OSP Barlinek oraz jak to się stało, że te osoby weszły do remizy i kto je tam wpuścił. W budynku znajduje się sprzęt warty miliony złotych, więc klucze do remizy ma tylko ograniczone grono osób. Postępowanie jest prowadzone pod kątem utrwalania wizerunku nagiej osoby – mówi w rozmowie z portalem gorzowianin.com Jacek Poleszczuk, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Myśliborzu.

Zgodnie z artykułem 191a § 1 kodeksu karnego, kto utrwala wizerunek nagiej osoby lub osoby w trakcie czynności seksualnej, używając w tym celu wobec niej przemocy, groźby bezprawnej lub podstępu, albo wizerunek nagiej osoby lub osoby w trakcie czynności seksualnej bez jej zgody rozpowszechnia, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości