• Dziś 11°/2°
  • Jutro 11°/0°
  • Pojutrze 11°/2°
  • Jakość powietrza (CAQI): 21 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Czytelnicy: Chodzą po klatkach i łapią za klamki

26 lutego 2023, 15:16, Anna Kluwak
fot. archiwum
Mieszkańcy Gorzowa ostrzegają przed złodziejami, którzy chodzą po klatkach schodowych w blokach i szarpią za klamki. W ten sposób szukają otwartego mieszkania, które mogą łatwo i szybko okraść.

W ostatnich dniach do redakcji portalu gorzowianin.com docierają sygnały o niepokojących sytuacjach w różnych częściach miasta. Na klatki schodowe bloków wchodzą mężczyźni i chodzą od drzwi do drzwi, łapiąc za klamki. Nie robią tego przypadkowo. W taki sposób działają złodzieje, którzy liczą na to, że któreś drzwi będą otwarte. W końcu wiele osób kładzie cenne rzeczy, zaraz przy drzwiach wejściowych w korytarzu, a dla złodzieja wystarczy chwila, aby coś ukraść.

- Dywizjonu 303 chodzą i łapią za klamki mężczyźni. Jednego z nich pogoniłam – relacjonuje czytelniczka Kamila. - Siedziałem w salonie i czytałem książkę. W pewnym momencie usłyszałem szarpanie za klamkę i szczekania psa sąsiadów. Jak podbiegłem do drzwi, zobaczyłem tylko zapalone światło na klatce i słychać było jak ktoś zbiega po schodach – relacjonuje czytelnik Tomasz. - Niedawno też ktoś szarpał na klamki na Wyszyńskiego. Jak tylko wieczorem gasły światła w mieszkaniach, ktoś chodził po klatce schodowej i szarpał za klamki - podkreśla Katarzyna.

Metoda włamań „na klamkę” jest znana od dawna i co jakiś czas ten proceder się wzmaga. Po otwarciu niezamkniętych drzwi złodziejowi wystarczy kilka sekund, by sprawdzić przedpokój i ocenić, czy są w nim wartościowe rzeczy. Dlatego policjanci apelują do mieszkańców, by zamykali za sobą drzwi do klatek schodowych oraz drzwi wejściowe na klucz, nawet jeśli są w domu, by w ten sposób nie stwarzać okazji złodziejom.

- Apelujemy, aby zawsze zamykać drzwi od swoich mieszkań, nawet jeżeli jesteśmy w środku i na kogoś czekamy. Ponadto nie należy zostawiać w przedpokoju torebek z portfelami i innych cennych przedmiotów takich jak telefony czy laptopy – mówi Grzegorz Jaroszewicz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie.

Okazja czyni złodzieja. Przekonała się o tym mieszkanka Gorzowa, która w połowie lutego czekając na swojego chłopaka, zostawiła otwarte drzwi od mieszkania. To wykorzystał złodziej, który szarpiąc za klamkę zobaczył, że drzwi są otwarte, więc wszedł do środka i ukradł torebkę. Niestety mężczyzny nie udało się zatrzymać, ale dzięki pomocy postronnej osoby udało się odzyskać torebkę.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości