Wiadomości

Rozbił smarta o barierki i uciekł pieszo. Za kierownicą siedział pijany policjant po służbie

2 lutego 2023, 12:50, mk
fot. czytelnik
W niedzielny poranek 29 stycznia kierujący osobowym smartem rozbił auto o barierki na Osiedlu Bermudy w Wawrowie koło Gorzowa, a następnie uciekł z miejsca zdarzenia. Okazało się, że za kierownicą siedział policjant po służbie z Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie, który był pod wpływem alkoholu. Mężczyznę czeka postępowanie dyscyplinarne i sprawa karna.

W niedzielę 29 stycznia o godz. 6.07 dyżurny gorzowskiej straży pożarnej otrzymał zgłoszenie o wypadku na Osiedlu Bermudy w Wawrowie. Na miejsce zostały wysłane 2 zastępy straży pożarnej oraz policyjny radiowóz. Kierujący samochodem osobowym marki smart wypadł z drogi i uderzył w barierki. Kierowca porzucił auto i uciekł pieszo z miejsca zdarzenia.

Jak dowiedział się portal gorzowianin.com, za kierownicą siedział policjant po służbie z Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie, który był pod wpływem alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany w swoim miejscu zamieszkania. 

Policjanta czeka nie tylko sprawa karna, ale również postępowanie dyscyplinarne. Zwróciliśmy się w tej sprawie z prośbą o komentarz do Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie. - Zostało wszczęte postępowanie administracyjne w celu wydalenia funkcjonariusza z szeregów policji. Był to policjant po służbie, który od kilku miesięcy nie świadczył służby na rzecz Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie – mówi w rozmowie z portalem gorzowianin.com Grzegorz Jaroszewicz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie.

Policjant nie tylko straci pracę, ale również zostało mu zatrzymane prawo jazdy, a jego sprawa trafi do sądu. Postępowanie karne w tej sprawie prowadzi gorzowska prokuratura. - Potwierdzamy, że doszło do takiego zdarzenia. Sprawca został zatrzymany i usłyszał zarzut prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu. Grozi mu do 2 lat więzienia. Wobec mężczyzny zastosowano środek zapobiegawczy o charakterze wolnościowym – komentuje Łukasz Gospodarek, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Gorzowie.

Według nieoficjalnych informacji, w mieszkaniu funkcjonariusza miały zostać również znalezione narkotyki. Jednak prokuratura nie udziela informacji na ten temat. 

Dziennikarzu! Jeżeli wykorzystujesz w swoich doniesieniach informacje, które przeczytałeś na naszym portalu – podaj proszę źródło. Szanuj naszą pracę!
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości