• Dziś 12°/2°
  • Jutro 11°/1°
  • Pojutrze 11°/4°
  • Jakość powietrza (CAQI): 54 Bywało lepiej… To nie jest najlepszy dzień na wyjście.
Wiadomości

Kiedy koniec prac przy rozbudowie DK22 w Gorzowie?

26 stycznia 2023, 13:04, red
fot. Marcin Kluwak
Nie mamy dobrych wiadomości w przypadku rozbudowy drogi krajowej nr 22 w ciągu ul. Walczaka, Zawackiej i Łukasińskiego w Gorzowie. Termin 3 lutego 2023 roku jeżeli chodzi o zakończenie prac nie zostanie dotrzymany. Wiadomo, że miasto podpisze z wykonawcą kolejny aneks do umowy.

Prace przy rozbudowie ul. Walczaka, Zawackiej i Łukasińskiego w ciągu drogi krajowej nr 22 w Gorzowie rozpoczęły się 26 września 2018 roku. Inwestycją wartą 73 mln 988 tys. zł. zajmuje się firma Budomex S.A. Według pierwotnego terminu inwestycja miała być gotowa do stycznia 2022 roku, ale ten nie został dotrzymany i wykonawca składał wniosek o wydłużenie prac najpierw do końca czerwca 2022 roku, a później do końca listopada 2022 roku. Według ostatniego aneksu do umowy prace powinny zostać zakończone do 3 lutego 2023 roku.

Do 3 lutego został tydzień i to jest oczywiste, że również i ten termin nie zostanie dotrzymany, ponieważ na placu budowy jest jeszcze sporo pracy. Dlatego też podczas Sesji Rady Miasta Gorzowa, która odbyła się w środę 25 stycznia radny Piotr Wilczewski dopytywał się o termin zakończenia inwestycji.

- Według informacji, które otrzymali radni przed sesją, droga krajowa nr 22 powinna być gotowa 3 lutego. Czy jest to prawdziwa informacja, bo termin był do końca listopada, a teraz niby za tydzień miałoby być otwarcie drogi dla kierowców. Jak wygląda obecnie sytuacje – pytał się radny Piotr Wilczewski podczas sesji.

Co na to władze Gorzowa? - W informacji przekazanej do radnych faktycznie jest podana data 3 lutego, bo tak wynikało z ostatniego aneksu podpisanego z wykonawcą. Jednak jest to oczywiste, że ten termin zostanie przedłużony. Jednak póki co, nie możemy podać konkretnej daty, ponieważ nie mamy nowego aneksu do umowy. Ponadto podjęliśmy jeszcze decyzję o rozszerzeniu inwestycji o przebudowę ul. Silwanowskiej od ul. Walczaka do przedszkola, więc wykonawcę będą czekały jeszcze dodatkowe prace – tłumaczy Jacek Szymankiewicz, wiceprezydent Gorzowa.

Można się spodziewać, że DK22 w Gorzowie powinna być gotowa wiosną. Jednak czekamy wciąż na oficjalną datę ze strony wykonawcy.

Rozbudowa DK22 w Gorzowie. Co słychać na placu budowy?

Obecnie wykonawca ma najwięcej pracy przy ul. Walczaka. Tam roboty skupiają się przede wszystkim w rejonie ronda Gdańskiego, nowego ronda przy skrzyżowaniu z ul. Szarych Szeregów oraz Fieldorfa-Nila. Prawie gotowa jest stara jezdnia, gdzie przeprowadzono prace związane ze

wzmocnieniem podłoża, wykonaniem podbudowy i ułożenia nowych krawężników. Wybudowano również kanalizację deszczową i oświetlenie. Przed wykonawcą jeszcze ułożenie warstwy ścieralnej, a także prace brukarskie.

Z kolei przy ul. Zawackiej obie jezdnie są gotowe. Cały czas trwają jeszcze roboty w obrębie nowego ronda na skrzyżowaniu z ul. Łukasińskiego. Wykonawca musi jeszcze zniwelować różnice w poziomach i uskoki, które znajdują się przy wjeździe na rondo.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach GoogleWięcej takich artykułów znajdziesz na stronie głównej gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości