Wiadomości

Radny Sobolewski: Ktoś źle przygotowuje przetargi w mieście?

26 stycznia 2023, 09:35, red
fot. Marcin Kluwak
Trzy przetargi na przebudowę deptaka przy ul. Hawelańskiej w Gorzowie zakończyły się fiaskiem. Wszystko wskazywało na to, że ostatnie postępowanie zakończy się sukcesem i podpisaniem umowy na prace budowlane, ale firma, która miała zająć się inwestycją, niespodziewanie się wycofała. Dlatego też radny Jerzy Sobolewski dopytywał się, co się dzieje z przetargami w mieście, że kolejny jest unieważniany. Radny zapytał się wprost czy postępowania przetargowe są źle przygotowywane.

Podczas Sesji Rady Miasta, która odbyła się w środę 25 stycznia doszło do dyskusji na temat miejskich inwestycji. Radny Jerzy Sobolewski chciał się dowiedzieć co się dzieje w Gorzowie, że kolejny przetarg jest odwoływany. Radnemu dopytywał się o deptak przy ul. Hawelańskiej wraz z ul. Hawelańską i Wełniany Rynek.

Wszystko przez to, że pierwotnie deptak przy ul. Hawelańskiej wraz z ul. Hawelańską i Wełniany Rynek miał zostać przebudowany w 2021 roku. Miał, ale tak się nie stało, bo dwa przetargi zakończyły się fiaskiem. Inwestycję przejęła spółka Gorzowskie Inwestycje Miejskie, która pod koniec listopada 2022 roku ogłosiła trzeci przetarg na prace budowlane, a w styczniu 2023 roku wybrała w końcu wykonawcę. Wydawało się, że podpisanie umowy i ruszenie z pracami to tylko kwestia dni, ale firma, która wygrała przetarg niespodziewanie wycofała się z inwestycji. Poznańska firma Hydrobudowa poinformowała o swoich problemach z uzyskaniem zabezpieczenia. Konsekwencją jest oficjalne oświadczenie o odstąpieniu od podpisania umowy na roboty budowlane.

- Jak to jest z inwestycją na deptaku przy ul. Hawelańskiej? Trzeci raz przetarg jest odwoływany. Dlaczego znowu nie będzie remontu w centrum Gorzowa? To miała być jedna z najważniejszych inwestycji w centrum miasta. Wydaje mi się, że ktoś źle przygotowuje te przetargi, więc dlatego doszło do takiej sytuacji – mówił Jerzy Sobolewski, radny Koalicji Obywatelskiej podczas środowej Sesji Rady Miasta Gorzowa.

Co na to władze miasta? Wiceprezydent Gorzowa Jacek Szymankiewicz zaczął trochę ironizować czy nie jest to czasem klątwa czarownic, bo w końcu remont miał zostać przeprowadzony wokół Studni Czarownic. - Wbrew temu wszystkiemu co pan radny Sobolewski sugeruje, przetargi są bardzo dobrze przygotowane przez urzędników. Na rynku panuje obecnie trudna sytuacja i wiele firm boryka się z problemami. Dlatego też ogłosimy kolejny przetarg na przebudowę deptaka przy ul. Hawelańskiej wraz z ul. Hawelańską i Wełniany Rynek. Mamy odzew z rynku i wiemy, że jest zainteresowanie wśród firm. Zdajemy sobie z tego sprawę, że nie jest to łatwa inwestycja, bo jest to ścisłe centrum miasta. Jednak wierzymy w to, że tym razem znajdzie się wykonawca z którym podpiszemy umowę – komentował Jacek Szymankiewicz, wiceprezydent Gorzowa.

Spółka Gorzowskie Inwestycje Miejskie ogłosi czwarty przetarg na przebudowę deptaka przy ul. Hawelańskiej wraz z ul. Hawelańską i Wełniany Rynek prawdopodobnie na początku lutego.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości