• Dziś 25°/17°
  • Jutro 28°/18°
  • Jakość powietrza (CAQI): 4
Wiadomości

Wykonawca wycofał się z inwestycji. Nie będzie przebudowy deptaka na Hawelańskiej

23 stycznia 2023, 12:17, mk
fot. archiwum
Jeszcze w styczniu miała zostać podpisana umowa z wykonawcą na przebudowę deptaka przy ul. Hawelańskiej wraz ul. Hawelańską i Wełniany Rynek w Gorzowie. Jednak firma, która miała zająć się inwestycją, niespodziewanie się wycofała. Powód? Problemy z uzyskaniem zabezpieczenia. Dlatego też spółka Gorzowskie Inwestycje Miejskie musiała ostatecznie unieważnić przetarg.

W połowie stycznia spółka Gorzowskie Inwestycje Miejskie rozstrzygnęła przetarg na przebudowę deptaka wraz z ul. Hawelańską i Wełniany Rynek. Urzędnicy ostatecznie zdecydowali, że to firma Hydrobudowa Nowe Miasto z Poznania zajmie się inwestycją za kwotę 6 mln 550 tys. 285,83 zł. Umowa z wykonawcą miała zostać podpisana jeszcze w styczniu, tak aby pierwsze prace mogły ruszyć jeszcze w lutym. Deptak wraz ul. Hawelańską i Wełniany Rynek miał zostać przebudowany w ciągu 11 miesięcy.

Jednak inwestycja ostatecznie nie dojdzie do skutku, bo wykonawca się właśnie wycofał. Poznańska firma Hydrobudowa, która wygrała przetarg na modernizację deptaku przy ul. Hawelańskiej, nieoczekiwanie poinformowała spółkę Gorzowskie Inwestycje Miejskie o swoich problemach z uzyskaniem zabezpieczenia. Konsekwencją jest oficjalne oświadczenie o odstąpieniu od podpisania umowy na roboty budowlane.

- W związku z ostateczną, odmowną decyzją firmy ubezpieczeniowej w sprawie zabezpieczenia należytego wykonania umowy, oświadczamy, że odstępujemy od podpisania umowy dot. postępowania pn. Modernizacja deptaku przy ul. Hawelańskiej wraz z ulicą Hawelańską i Wełniany Rynek, w którym nasza oferta została wybrana jako najkorzystniejsza – czytamy w piśmie firmy Hydrobudowa, przesłanym do spółki Gorzowskie Inwestycje Miejskie.

Jak podkreśla spółka Gorzowskie Inwestycje Miejskie, wiele firm z branży budowlanej boryka się obecnie z wieloma problemami. Brak możliwości uzyskania zabezpieczenia należytego wykonania umowy spowodował, że podpisanie umowy na realizację inwestycji jest niemożliwe.

A co z kolejną ofertą, która została zgłoszona do przetargu? Gorzowska firma F.P.H.U. Chećko Jacek Chećko chciała aż 6 mln 964 tys. 695,75 zł za realizację inwestycji. Niestety jest to ponad 2,4 mln zł więcej, niż założony budżet. Dlatego przetarg na przebudowę deptaka oraz ul. Hawelańskiej i Wełniany Rynek został ostatecznie unieważniony. Spółka Gorzowskie Inwestycje Miejskie w najbliższym czasie ogłosi nowe postępowanie.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości