• Dziś 20°/12°
  • Jutro 24°/15°
  • Pojutrze 25°/14°
  • Jakość powietrza (CAQI): 27 Dobre powietrze. Możesz bez obaw wyjść na zewnątrz.
Wiadomości

Ostatni odcinek ul. Spichrzowej czeka na przebudowę

6 lutego 2023, 14:25, red
fot. Damian Pyta
Jeszcze w tym roku ma ruszyć przebudowa ostatniego odcinka ul. Spichrzowej w Gorzowie. Remont obejmie odcinek od mostu Staromiejskiego do ul. Hejmanowskiej. Przetarg na wybór wykonawcy robót mają zostać ogłoszone w II kwartale 2023 roku. Władze Gorzowa dostały właśnie ponad 6,5 mln zł dofinansowania na realizację inwestycji.

W Gorzowie trwa remontowo-budowlana ofensywa, w końcu budżecie na 2023 rok przeznaczono na inwestycje ponad 312 mln 956 tys. zł. Na liście znalazło się aż 112 zadań inwestycyjnych do zrealizowania. Wśród nich jest przebudowa ostatniego odcinka ul. Spichrzowej na odcinku od mostu Staromiejskiego do skrzyżowania z ul. Hejmanowską i nowym fragmentem ul. Spichrzowej.

Remont tego fragmentu drogi był zapowiadany już od dawna, ale był odkładany w czasie ze względu na inne, ważniejsze inwestycje w centrum Gorzowa m.in. przebudowę ul. Sikorskiego. Wcześniej został przebudowany odcinek ul. Spichrzowej od mostu Staromiejskiego do ul. Garbary oraz wybudowany nowy fragment drogi od ul. Hajmanowskiej do ul. Teatralnej.

Teraz ostatni fragment tej dziurawej jak ser szwajcarski drogi zostanie w końcu wyremontowany. Przetarg na przebudowę ul. Spichrzowej - II etap ma zostać ogłoszony w II kwartale 2023 roku, czyli najwcześniej w kwietniu , a najpóźniej w czerwcu. Postępowanie na wybór wykonawcy prac przeprowadzi spółka Gorzowskie Inwestycje Miejskie. Orientacyjna wartość zamówienia według urzędników to 15 mln 550 tys. zł.

W poniedziałek 6 lutego Lubuski Urząd Wojewódzki poinformował, że miasto Gorzów otrzymało 6 mln 573 tys. 716 zł na przebudowę ul. Spichrzowej - etap II w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Przebudowa ul. Spichrzowej w Gorzowie. Co zostanie zrobione?

W ramach prac zostanie przebudowana ul. Spichrzowa na odcinku od mostu Staromiejskiego do ul. Hejmanowskiej. Wykonawca, który wygra przetarg będzie musiał zająć się remontem drogi wraz z chodnikami oraz przebudowaniem skrzyżowania ul. Spichrzowej i Chrobrego wraz z sygnalizacją świetlną. Jeżeli w pierwszym przetargu uda się znaleźć wykonawcę, wówczas prace będą mogły ruszyć jeszcze w wakacje 2023 i potrwają kilka miesięcy.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości