Wiadomości

Od września większa strefa. Zobacz, gdzie zapłacisz za parkowanie [zdjęcia]

29 sierpnia 2022, 15:00
fot. Marcin Kluwak
Powiększenie Strefy Płatnego Parkowania w Gorzowie wchodzi w życie. Póki co, nowe parkomaty zostaną ustawione przy ul. Teatralnej, Ogrodowej, Szkolnej czy przy nowym fragmencie ul. Spichrzowej. To oznacza, że od września w tych miejscach kierowcy będą musieli płacić za parkowanie. Opłaty dotyczą również mieszkańców pobliskich kamienic, którzy będą musieli wykupić abonament.

W czerwcu 2021 roku gorzowscy radni podjęli uchwałę w sprawie podwyżek opłat za parkowanie oraz dwukrotnego powiększenia Strefy Płatnego Parkowania. Nowe, droższe stawki za parkowanie zaczęły obowiązywać od sierpnia 2021 roku i wynoszą - 1 zł za pierwsze 15 minut parkowania, 2 zł za 30 minut oraz 3,5 zł za 1 godzinę. Natomiast co do powiększenia strefy, zapowiadano, że będzie odbywało się to etapami.

Właśnie plan powiększenia Strefy Płatnego Parkowania wchodzi w życie. Oznakowanie informujące o płatnym parkowaniu było montowane w poniedziałek 29 sierpnia przy ul. Teatralnej, Szkolnej i Ogrodowej. Zostały ustawione znaki mówiące o płatnym parkingu od poniedziałku do piątku w godz. 8-18 oraz o tym, że w tym miejscu będzie znajdował się parkomat. Wcześniej przy ul. Teatralnej zostały wyznaczone nowe miejsca do parkowania na jezdni, które są równoległe do chodnika.

- Przed nami pierwszy etap powiększania Strefy Płatnego Parkowania, który obejmie nowy odcinek ul. Spichrzowej oraz ul. Teatralną, Ogrodową i Szkolną. Obecnie trwa montaż oznakowania, natomiast parkomaty zostaną ustawione w środę 31 sierpnia. Sama Strefa Płatnego Parkowania zacznie funkcjonować przy tych ulicach od czwartku 1 września - mówi w rozmowie z portalem gorzowianin.com Włodzimierz Rój, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gorzowie.

To oznacza płatny postój nie tylko dla kierowców chcących zaparkować swoje auto na chwilę czy na kilka godzin, ale również opłaty dla mieszkańców pobliskich kamienic. Osoby mieszkające przy ul. Teatralnej, Ogrodowej czy Szkolnej mogły do tej pory zostawiać swoje auta przez kamienicami nie ponosząc żadnych dodatkowych opłat.

Natomiast od 1 września mieszkańcy tych ulic będą musieli mieć wykupiony abonament. Co istotne, na jeden adres będą wydawane dwa abonamenty. Za pierwsze auto mieszkańcy zapłacą abonament w wysokości 40 zł miesięcznie oraz 400 zł rocznie, a za drugie 120 zł za miesiąc i 1000 zł za rok. Również przedsiębiorcy zapłacą abonament 120 zł za miesiąc oraz 1000 zł za rok.

Docelowo Strefa Płatnego Parkowania będzie wyglądała jak odwrócona litera "T" i będzie obejmowała aż 50 ulic, których obszar będzie mieścił się pomiędzy ul. Jancarza, a ul. Szpitalną oraz pomiędzy ul. Drzymały, Wyszyńskiego i Kosynierów Gdyńskich oraz od ul. Spichrzowej i Składowej aż do ul. Roosevelta.

W kolejnym etapie parkomaty zostaną ustawione przy ul. Krzywoustego, Armii Polskiej oraz ul. Dąbrowskiego. - Wszystko zależy od tego czy będziemy mieli na ten cel środki. Przy obecnych podwyżkach m.in. prądu nie stać nas na zakup nowych parkomatów. Zobaczymy, jak będzie wyglądała sytuacja w 2023 roku – komentuje dyrektor Rój.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Fotoreportaż


1/6 Przygotowania do powiększenia Strefy Płatnego Parkowania

1/6 Przygotowania do powiększenia Strefy Płatnego Parkowania

2/6 Przygotowania do powiększenia Strefy Płatnego Parkowania

2/6 Przygotowania do powiększenia Strefy Płatnego Parkowania

3/6 Przygotowania do powiększenia Strefy Płatnego Parkowania

3/6 Przygotowania do powiększenia Strefy Płatnego Parkowania

4/6 Przygotowania do powiększenia Strefy Płatnego Parkowania

4/6 Przygotowania do powiększenia Strefy Płatnego Parkowania

5/6 Przygotowania do powiększenia Strefy Płatnego Parkowania

5/6 Przygotowania do powiększenia Strefy Płatnego Parkowania

6/6 Przygotowania do powiększenia Strefy Płatnego Parkowania

6/6 Przygotowania do powiększenia Strefy Płatnego Parkowania

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości