• Dziś 11°/2°
  • Jutro 11°/0°
  • Pojutrze 11°/2°
  • Jakość powietrza (CAQI): 21 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Mężczyzna zniszczył dwa autobusy MZK w centrum Gorzowa

17 stycznia 2023, 12:30, mk
fot. Miejski Zakład Komunikacji w Gorzowie
We wtorek 17 stycznia przy ul. Jagiełły w Gorzowie zostały pobazgrane sprayem dwa autobusy Miejskiego Zakładu Komunikacji. Zniszczony został nowy autobus elektryczny oraz jeden autobus spalinowy. Policjanci zatrzymali podejrzanego mężczyznę.

We wtorkowy poranek 17 stycznia doszło do aktu wandalizmu w samym centrum Gorzowa. Na przystanku autobusowym przy ul. Jagiełły od strony murów obronnych stały dwa autobusy Miejskiego Zakładu Komunikacji. W pewnym momencie do pojazdów podbiegł mężczyzna, który pobazgrał je sprayem i uciekł.

- Doszło do zniszczenia nowego autobusu elektrycznego i jednego autobusu spalinowego. Obecnie trwa szacowanie strat. W przypadku autobusu elektrycznego, zniszczenia są mniejsze. W drugim pojeździe pomalowana została nie tylko karoseria autobusu, ale również reklama – mówi Marcin Pejski, rzecznik prasowy Miejskiego Zakładu Komunikacji w Gorzowie.

O sprawie została powiadomiona policja. Dzięki systemowi monitoringu miejskiego policjantom udało się namierzyć podejrzanego mężczyznę. - Potwierdzam, że zatrzymaliśmy do sprawy jedną osobę. Obecnie trwają czynności funkcjonariuszy, więc nie mogę nic więcej powiedzieć na ten temat – komentuje krótko Grzegorz Jaroszewicz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości