• Dziś 11°/2°
  • Jutro 11°/0°
  • Pojutrze 11°/2°
  • Jakość powietrza (CAQI): 9 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Mieszkańcy kamienicy w Gorzowie zostali odcięci od gazu

12 grudnia 2022, 13:53
fot. Damian Pyta
W sobotę w kamienicy przy ul. Garbary w Gorzowie doszło do wycieku gazu. Dopływ gazu został odcięty w całym budynku. Mieszkańcy mogą być bez gazu nawet do końca tego tygodnia. Naprawa instalacji należy do Administracji Domów Mieszkalnych nr 3 w Gorzowie.

W sobotę 10 grudnia doszło do wycieku gazu w kamienicy przy ul. Garbary 18 w Gorzowie Na miejsce zostało wezwane pogotowie gazowe, które zakręciło dopływ gazu w całym budynku. Informację o tym zdarzeniu otrzymaliśmy od naszego czytelnika Grzegorza.

- W instalacji gazowej w tej klatce schodowej wykryto nieszczelność. Gazownicy zamknęli dopływ gazu. Idą mrozy. Mieszkańcy grzeją wodę i ogrzewają mieszkania gazem. W tej klatce są rodziny z małymi dziećmi - pisze pan Grzegorz.

Na drzwiach została wywieszona kartka z komunikatem. - W dniu 10 grudnia 2021 roku o godz. 16.20 z powodu niesprawnej instalacji gazowej, w celu uniknięcia wystąpienia zagrożenia bezpieczeństwa mieszkańców zamknięto dopływ paliwa gazowego do instalacji gazowej w budynku przy ul. Garbary 18 w Gorzowie. Naprawa instalacji gazowej należy do obowiązków właściciela lub zarządcy budynku. Wznowienie dostaw paliwa gazowego możliwe jest po przedstawieniu dostawcy gazu dokumentu potwierdzającego usunięcie nieprawidłowości i szczelność instalacji - czytamy w komunikacie Polskiej Spółki Gazownictwa.

Mieszkańcy kamienicy podkreślają, że Administracja Domów Mieszkalnych nr 3 pod którą podlega kamienica podjęła już kroki w sprawie naprawy nieszczelności instalacji gazowej. Według informacji, które dotarły do mieszkańców, gazu w kamienicy może nie być nawet do końca tego tygodnia. - Na razie musimy to wytrzymać, jakoś sobie poradzimy - podkreśla czytelnik Grzegorz.

Zwróciliśmy się z prośbą o komentarz w tej sprawie do Administracji Domów Mieszkalnych nr 3. Właśnie otrzymaliśmy odpowiedź w tej sprawie.

- W poniedziałek w godzinach porannych zostaliśmy poinformowani przez mieszkańców budynku przy ul. Garbary 18 o zamknięciu w dniu 10 grudnia dostawy gazu do budynku. W związku z zaistniałą sytuacją bez zbędnej zwłoki przeprowadzono w budynku wizję lokalną podczas której na czwartek 15 grudnia ustalono przeprowadzenie prac mających na celu uszczelnienie instalacji gazowej w budynku. Jeżeli prace te dadzą spodziewany efekt, dostawa gazu do budynku może zostać wznowiona już w tym tygodniu – komentuje Łukasz Bronowicki, kierownik Administracji Domów Mieszkalnych nr 3.

Mamy też dobrą wiadomość dla mieszkańców. Wspólnota Mieszkaniowa będąca właścicielem instalacji gazowej w częściach wspólnych budynku podjęła jednocześnie decyzję o wykonaniu projektu na wymianę instalacji gazowej oraz jej wykonanie w możliwie szybkim terminie. - Uzależnione jest to również od posiadania przez Wspólnotę Mieszkaniową środków finansowych, które pozwolą sfinansować przeprowadzenie prac – podkreśla Bronowicki.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości