• Dziś -2°/-6°
  • Jutro -1°/-4°
  • Pojutrze -1°/-6°
  • Jakość powietrza (CAQI): 118 Bardzo zła jakość powietrza! Zostań dziś w domu.
Wiadomości

Kierowca BMW pędził 146 km/h przez miejscowość. Miał cofnięte uprawienia [film]

29 listopada 2022, 11:26
fot. KMP Gorzów
Policjanci z gorzowskiej grupy Speed zatrzymali 28-letniego kierowcę BMW, który pędził w terenie zabudowanym aż 146 km/h. Kiedy policjanci zatrzymali mężczyznę, okazało się, że prowadził samochód, chociaż miał cofnięte uprawnienia. Za przekroczenie prędkości został ukarany mandatem w wysokości 2,5 tys. zł. Dodatkowo sprawa znajdzie swój finał w sądzie, 28-latkowi grozi do 2 lat więzienia za prowadzenia pojazdu pomimo cofniętych uprawnień.

W poniedziałek 28 listopada po godz. 12 policjanci z gorzowskiej grupy Speed patrolowali drogę wojewódzką nr 132 w nieoznakowanym radiowozie. W pewnym momencie na terenie miejscowości Mościcki w powiecie gorzowskim zauważyli szybko jadące BMW, więc postanowili zmierzyć jego prędkość.

Pirat drogowy pędził aż 146 km/h

- Okazało się, że kierujący BMW jechał w terenie zabudowanym 146 km/h, w miejscu gdzie było ograniczenie do 70 km/h. Taka jazda musiała zakończyć się zatrzymaniem do kontroli. Kierowca BMW powiedział policjantom, że nie posiada prawa jazdy – opowiada Grzegorz Jaroszewicz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie.

Stracił prawo jazdy za szybką jazdę

Funkcjonariusze sprawdzili w swoich bazach, że starostwa powiatu gorzowskiego wydał w październiku 2022 roku decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami 28-latkowi. Tym samym mężczyzna w ogóle nie powinien wsiadać za kierownicę. Policjanci ustalili, że w 2021 roku mężczyzna był już zatrzymywany do kontroli i to dwukrotnie. W obu przypadkach za zbyt szybką jazdę.

Mandat za dużą prędkość: 2500 złotych

- Policjanci zdecydowali, że za przekroczeni prędkości na mężczyznę nałożą mandat karny w wysokości 2500 złotych. To jednak nie jedyne konsekwencje jazdy 28-latka. Czeka go także postępowanie karne. Przepisy wskazują, że niestosowanie się do decyzji właściwego organu o cofnięciu uprawnienia do kierowania pojazdami, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do 2 lat – podkreśla Jaroszewicz.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości