• Dziś 14°/5°
  • Jutro 11°/2°
  • Pojutrze 11°/2°
  • Jakość powietrza (CAQI): 13 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Firma wybrana. Niebawem ruszy wycinka drzew w Gorzowie

18 listopada 2022, 16:15
Władze Gorzowa błyskawicznie rozstrzygnęły przetarg na wycinkę 357 drzew na terenie całego miasta. Wycinką zajmie się gorzowska firma za kwotę ponad 240 tys. zł. Większość drzew ma zostać wycięta do końca grudnia 2022 roku, pozostałe do końca lutego 2023 roku.

W środę 16 listopada portal gorzowianin.com informował o tym, że władze Gorzowa otworzyły oferty, które wpłynęły do przetargu na „Usunięcie wybranych drzew z terenów zieleni miejskiej miasta Gorzowa”. Zadanie zakładało wycinkę 357 drzew na terenie miasta wraz z odkupieniem wyrobionego drewna powstałego z wycinki.

W budżecie na ten cel przeznaczono 232 tys. 50 zł. Natomiast do przetargu zgłosiły się trzy firmy, których oferty przekraczały założony budżet. Jak się okazało, najtańszą ofertę złożył Zakład Projektowania i Usług Komunalnych „PORAJ” z Gorzowa na kwotę 240 tys. 995 zł – to zaledwie o 8 tys. 945 zł więcej, niż planowało wydać miasto.

Postępowanie przetargowe zostało błyskawicznie rozstrzygnięte, bo wykonawca został już wybrany w piątek 18 listopada. Miasto zdecydowało, że dołoży brakujące 8 tys. 945 zł i wycinką drzew zajmie się Zakład Projektowania i Usług Komunalnych „PORAJ” z Gorzowa.

To oznacza, że wycinka drzew na terenie miasta ruszy w ciągu najbliższych dni. W końcu wykonawca, ma czas na usunięcie większości drzew do 31 grudnia 2022 roku, natomiast pozostałej części do 28 lutego 2023 roku. Pod topór pójdą takie drzewa jak brzoza, buk pospolity, dąb, grab, grusza, jarząb pospolity, klin jawor, lipa drobnolistna, olsza czarna, sosna pospolita, topola biała, wiąz szypułkowy czy wierzba płacząca.

- Planowana wycinka jest efektem dokładnej inwentaryzacji drzew, prowadzonej przez wiele miesięcy. Inwentaryzacja doprowadziła do wytypowania na terenie całego miasta drzew, które z powodu uschnięcia, zniszczenia przez wichury lub z powodu chorób zagrażają bezpieczeństwu mieszkańców, bądź ich mienia - tłumaczy Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości