• Dziś 11°/2°
  • Jutro 11°/0°
  • Pojutrze 11°/2°
  • Jakość powietrza (CAQI): 9 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Gorzów: Pedofil zatrzymany. Wpadł w ręce Strażników Dziecięcych Marzeń

17 listopada 2022, 20:01
zdjęcie poglądowe
Łowcy pedofili zatrzymali w piątek 11 listopada w Gorzowie mężczyznę, który namawiał do spotkania i obcowania płciowego 14-letnią dziewczynkę. Mężczyzna został przekazany policji i usłyszał zarzuty. 42-letni Damian będzie odpowiadał za elektroniczny kontakt z osobą małoletnią w celach pedofilskich. Został tymczasowo aresztowany.

Do zatrzymania doszło w piątek 11 listopada około godz. 14 na terenie przy ul. Kasprzaka w Gorzowie, gdzie znajduje się stacja paliw BP i McDonald's. 42-letni Damian myślał, że umówił się z 14-letnią Kasią z którą wcześniej pisał i namawiał ją do obcowania płciowego. Mężczyzna tak naprawdę pisał z wabikiem organizacji Strażnicy Dziecięcych Marzeń, który podawał się za 14-latkę.

42-letni Damian podczas rozmowy z przedstawicielem organizacji zwalczającej proceder pedofilii tłumaczył się, że myślał, że dziewczyna z którą pisał i namawiał ją do seksu, ma 18 lat i dopiero później dowiedział, że to 14-latka. - Ja nie chciałem nic tej osobie zrobić, pisałem z nudów – podkreślał 42-latek.

Następnie przedstawiciel Strażników Dziecięcych Marzeń przeczytał mężczyźnie treść wiadomości, jakie wysyłał do dziecka. „Na jakieś fajne odważniejsze zdjęcia mogę liczyć? Może pójdziemy dzisiaj na grzyby? No zdjęcia nago, ale może być zdjęcie w bieliźnie lub w stroju kąpielowym”, „Byśmy się spotykali, chodzili do restauracji, bawili się, bym ciebie ru..ał, byś czuła się jak prawdziwa kobieta. A kochać się, to chyba od tyłu. Można się kochać na wiele różnych sposobów. Szkoda, że o seks nie chcesz klikać. Chyba mnie unikasz, już to nudne się robi. Taki seks jest fajny, nieraz lepiej dorosnąć i wiedzieć co i jak” - pisał 42-latek do 14-letniej Kasi. Reszta wiadomości jest zbyt wulgarna i szokująca, że nie nadaje się do cytowania. Następnie mężczyzna tłumaczył się, że wie że źle postąpił i że po prostu czuje się samotnie.

42-letni Damian został przewieziony do Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie przez łowców pedofili. Tam zostało złożone zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa. Policjanci zatrzymali mężczyznę, a następnie go przesłuchali. 42-latek ostatecznie usłyszał zarzuty i został tymczasowo aresztowany na 1 miesiąc. Będzie odpowiadał za elektroniczny kontakt z osobą małoletnią w celach pedofilskich.

- Mężczyzna został zatrzymany w wyniku obywatelskiego zatrzymania i przekazany służbom. Usłyszał zarzut z artykułu art. 200a § 2 kodeksu karnego, który mówi o tym, że kto za pośrednictwem systemu teleinformatycznego lub sieci telekomunikacyjnej małoletniemu poniżej lat 15 składa propozycję obcowania płciowego, poddania się lub wykonania innej czynności seksualnej lub udziału w produkowaniu lub utrwalaniu treści pornograficznych, i zmierza do jej realizacji, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do 2 lat – komentuje Łukasz Gospodarek, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Gorzowie.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości