Wiadomości

Cmentarze parafialne w Gorzowie też mają wyszukiwarkę grobów

28 października 2022, 09:33
fot. Anna Kluwak
Przed nami Wszystkich Świętych, więc cmentarze na terenie Gorzowa będą odwiedzane przez tysiące osób. Niektóre osoby mają problemy z odnalezieniem miejsca pochówku swoich bliskich, dlatego sporym ułatwieniem jest wyszukiwarka grobów, którą uruchomiło miasto wspólnie z parafiami. Za pomocą wyszukiwarki będzie można odnaleźć mogiły na cmentarzu przy ul. Strażackiej, Poznańskiej i Dobrej w Gorzowie.

Osoby odwiedzające cmentarz komunalny przy ul. Żwirowej w Gorzowie mogą od kilku lat korzystać z wyszukiwarki grobów, która pomaga w odnalezieniu danej mogiły i jest pomocna zwłaszcza w okresie Wszystkich Świętych. Co istotne, wyszukiwarka ma wersję mobilną, która dzięki nawigacji doprowadzi bezpośrednio do grobu. Internetowa baza pochówków na cmentarzu komunalnym przy ul. Żwirowej znajduje się na stronie gorzow.grobonet.com.

Wielu mieszkańców wskazywało, że taka wyszukiwarka przydałaby się również na pozostałych cmentarzach znajdujących się na terenie Gorzowa. Tuż przed 1 listopada, wydział geodezji i katastru Urzędu Miasta Gorzowa przy współpracy z gorzowskimi parafiami, udostępnił zaktualizowaną wyszukiwarkę nagrobków, która umożliwia odnalezienie osób pochowanych na cmentarzach parafialnych przy ulicy Strażackiej, Poznańskiej i Dobrej. Jak zapewnia miasto, w przyszłości nowa wyszukiwarka, działająca na bazie Miejskiego Systemu Informacji Przestrzennych, obejmie również cmentarz Świętokrzyski przy ul. Warszawskiej.

Jak odnaleźć grób na terenie cmentarza przy ul. Strażackiej, Poznańskiej czy Dobrej? Wystarczy wejść TUTAJ, a następnie wpisać nazwisko i/lub imię wybranej osoby i kliknąć „szukaj”. Pojawi się lista osób z tym nazwiskiem. Po kliknięciu na wybraną osobę pojawią się szczegółowe informacje, a wybierając lupę, portal przybliży nas do odpowiadającego jej nagrobka. Szczegółowe informacje można również uzyskać klikając w wybrany nagrobek bezpośrednio na mapie.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości