• Dziś 27°/16°
  • Jutro 30°/18°
  • Jakość powietrza (CAQI): 25
Wiadomości

Cmentarze parafialne w Gorzowie też mają wyszukiwarkę grobów

24 października 2023, 19:40, Marcin Kluwak
fot. Marcin Kluwak
Przed nami Wszystkich Świętych, więc na cmentarze na terenie Gorzowa ruszą tysiące osób. Jeżeli masz problem z odnalezieniem miejsca pochówku swoich bliskich, skorzystaj z wyszukiwarki grobów, którą uruchomiło miasto wspólnie z parafiami. Za pomocą wyszukiwarki można odnaleźć groby na cmentarzu przy ul. Warszawskiej, Strażackiej, Poznańskiej i Dobrej w Gorzowie.

Osoby odwiedzające cmentarz komunalny przy ul. Żwirowej w Gorzowie mogą od kilku lat korzystać z wyszukiwarki grobów, która pomaga w odnalezieniu danej mogiły i jest pomocna zwłaszcza w okresie Wszystkich Świętych. Co istotne, wyszukiwarka ma wersję mobilną, która dzięki nawigacji doprowadzi bezpośrednio do grobu. Internetowa baza pochówków na cmentarzu komunalnym przy ul. Żwirowej znajduje się na stronie gorzow.grobonet.com.

Wyszukiwarka grobów na cmentarzach parafialnych w Gorzowie. Jak odnaleźć grób na cmentarzu przy ul. Warszawskiej, Strażackiej, Poznańskiej i Dobrej w Gorzowie?

Wielu mieszkańców wskazywało, że taka wyszukiwarka przydałaby się również na pozostałych cmentarzach znajdujących się na terenie Gorzowa. Dlatego też wydział geodezji i katastru Urzędu Miasta Gorzowa przy współpracy z gorzowskimi parafiami, udostępnił zaktualizowaną wyszukiwarkę nagrobków, która umożliwia odnalezienie osób pochowanych na cmentarzach parafialnych przy ul. Warszawskiej, Strażackiej, Poznańskiej i Dobrej. 

Jak zatem odnaleźć grób na terenie cmentarza przy ul. Warszawskiej, Strażackiej, Poznańskiej i Dobrej? Wystarczy wejść na Wyszukiwarkę grobów - cmentarze parafialne Gorzów Wielkopolski na geoportalu, a następnie wpisać nazwisko i/lub imię wybranej osoby i kliknąć „szukaj”. Pojawi się lista osób z tym nazwiskiem. Po kliknięciu na wybraną osobę pojawią się szczegółowe informacje, a wybierając lupę, portal przybliży nas do odpowiadającego jej nagrobka. Szczegółowe informacje można również uzyskać klikając w wybrany nagrobek bezpośrednio na mapie.

- Zadanie tworzenia bazy nagrobków na cmentarzu Świętokrzystkim przy ul. Warszawskiej nie jest łatwe. Na  dzisiaj około 20 procent grobów jest niezidentyfikowanych i zostały opisane zostały jako NN.  Wydział geodezji i katastru przy okazji prosi o przekazywanie wszelkich informacji pomocnych przy uzupełnianiu braków oraz korygowaniu nieścisłości. Cmentarz przy ul. Warszawskiej funkcjonował do roku 1962. Jest miejscem pochówku m.in. żołnierzy i oficerów Wojska Polskiego, uczestników Powstania Wielkopolskiego 1918-1919, więźniów obozu Ravensbrück oraz wielu zasłużonych obywateli naszego miasta - tłumaczy Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości