• Dziś 29°/19°
  • Jutro 27°/16°
  • Jakość powietrza (CAQI): 17
Wiadomości

Pierwsze elektryczne autobusy wyjechały na testy

27 października 2022, 09:08
fot. Łukasz Kulczyński, Urząd Miasta Gorzowa
W czwartek dwa pierwsze elektryczne autobusy od Solarisa wyjechały na testy. Oba pojazdy muszą przejechać 90 km ulicami Gorzowa, a następnie przetestują szybkie ładowanie na wybudowanej stacji przy ul. Dekerta.

Na początku października do Gorzowa zostały przywiezione pierwsze dwa elektryczne autobusy. Łącznie do naszego miasta zostanie dostarczonych 8 elektryków od firmy Solaris Bus & Coach. W ramach inwestycji na pętli przy ul. Śląskiej, Dekerta i Marcinkowskiego zostały wybudowane stacje szybkiego ładowania, a w zajezdni Miejskiego Zakładu Komunikacji została wybudowana stacja wolnego ładowania na 8 stanowisk.

Jak poinformował Miejski Zakład Komunikacji, dwa elektryczne Solarisy wyjechały na testy po godz. 9 rano w czwartek 27 października. - Autobusy elektryczne firmy Solaris rozpoczęły jazdy próbne. Oba pojazdy będą miały do przejechania po 90 km ulicami Gorzowa. Następnie przetestują ładowanie na stacji szybkiego ładowania przy ul. Dekerta – komentuje Marcin Pejski, rzecznik prasowy Miejskiego Zakładu Komunikacji w Gorzowie.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości