• Dziś /-2°
  • Jutro /-2°
  • Pojutrze /-1°
  • Jakość powietrza (CAQI): 11 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Deweloper kupił atrakcyjną działkę przy Gorzowskich Murawach

14 października 2022, 09:00, ak
zdjęcie poglądowe / fot. Klaudia Guszpit, Urząd Miasta Gorzowa
Miasto Gorzów sprzedało atrakcyjną działkę w pobliżu rezerwatu Gorzowskie Murawy. Teren o powierzchni 26 tys. m.kw. przy ul. Piechoty i Czołgistów jest przeznaczony pod budowę domków lub bloków o zabudowie tarasowej. Działkę kupiła firma Budnex Deweloper za kwotę ponad 2 mln zł.

W czerwcu gorzowscy radni podjęli uchwałę w sprawie wyrażenia zgody na sprzedaż bardzo atrakcyjnej działki, który leży w sąsiedztwie domków jednorodzinnych oraz rezerwatu przyrody Gorzowskie Murawy. Chodziło dokładnie o możliwość sprzedaży w drodze przetargu działki o powierzchni 26 tys. m.kw. przy ul. Piechoty i Czołgistów na gorzowskich Wieprzycach pod budowę domków jednorodzinnych lub bloków o zabudowie tarasowej.  Więcej na ten temat przeczytasz w artykule „Atrakcyjna działka na sprzedaż. Powstaną tam tarasowce”.

Przetarg na sprzedaż działki odbył się pod koniec września w Urzędzie Miasta Gorzowa. Cena wywoławcza terenu przy ul. Piechoty i Czołgistów wynosiła 2 mln zł netto. Kupnem działki były zainteresowane dwie firmy, jednak to ostatecznie gorzowska firma Budnex Deweloper wygrała przetarg i kupiła działkę za kwotę 2 mln 20 tys. zł.

Zgodnie z Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego, na działce mogą zostać wybudowane budynki jednorodzinne lub bloki o zabudowie tarasowej. To oznacza, że dach kondygnacji niższej stanowi taras kondygnacji wyższej. Zabudowa może mieć 3 kondygnacje naziemne. Dopuszcza się również wykorzystanie poddasza na funkcję mieszkalną – mieszkanie z trzeciej kondygnacji byłoby dwupoziomowe.

Póki co, nie są znane plany dewelopera co do tego czy na działce zostaną wybudowane domki jednorodzinne czy też tarasowce. Jednak można być pewnym, że tak atrakcyjny teren nie będzie stał pusty.

Jak czytamy w dokumentacji przetargu, na ternie działki znajdują się drzewa i krzewy, których wycinka ma zostać przeprowadzona zgodnie z obowiązującymi przepisami. Ponadto deweloper musi liczyć się z tym, że może wystąpić uzbrojenie podziemne, pod ziemią mogą znaleźć się również części budynków, a także odpady wtórne takie jak wysypisko ziemi, gruzu, materiałów budowlanych oraz innych odpadów i zanieczyszczeń. Jak podkreśla miasto, z uwagi na zróżnicowane ukształtowanie terenu i planowany sposób zagospodarowania działki, trzeba będzie przebudować sieć wodociągową, natomiast sieć energetyczna wymaga budowy stacji transformatorowej.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości