Wiadomości

Coraz więcej zieleni w nowym parku kieszonkowym w centrum Gorzowa [zdjęcia]

11 października 2022, 13:16
fot. Urząd Miasta Gorzowa
Na skwerze koło dawnego kina Słońce w samym centrum Gorzowa powstał drugi w mieście park kieszonkowy. Na skwerze przy Chrobrego i Wybickiego trwa właśnie sadzenie roślin.

W maju rozpoczęły się prace przy tworzeniu drugiego w Gorzowie parku kieszonkowego. Pierwszy park kieszonkowy w mieście powstał jesienią 2021 roku na osiedlu Słonecznym w ramach przebudowy ul. Słonecznej. Natomiast drugi został zlokalizowany w samym centrum na skwerze przy ul. Chrobrego i Wybickiego.

Na początek został wymieniony murek oporowy, naprawy oraz wymiany doczekała się również część chodników. Więcej na ten temat przeczytasz w artykule "Park kieszonkowy powstaje w centrum Gorzowa".

Natomiast we wtorek 11 października trwały prace związane z nasadzeniem zielni. Pojawiły się ozdobne trawy - aż kilka odmian, a także krzewy i kwiaty. Całość cieszy oczy, bo w końcu zaniedbane miejsce zmieniło się w zieloną enklawę.

A czym są w ogóle są parki kieszonkowe? Ich założeniem jest tworzenie w miejscach gęstej zabudowy niewielkich terenów zieleni i zagospodarowanie ich w taki sposób, aby pełniły funkcję wypoczynkowo-integracyjną.

Fotoreportaż


1/4 Park kieszonkowy w centrum Gorzowa

1/4 Park kieszonkowy w centrum Gorzowa

2/4 Park kieszonkowy w centrum Gorzowa

2/4 Park kieszonkowy w centrum Gorzowa

3/4 Park kieszonkowy w centrum Gorzowa

3/4 Park kieszonkowy w centrum Gorzowa

4/4 Park kieszonkowy w centrum Gorzowa

4/4 Park kieszonkowy w centrum Gorzowa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości