Wiadomości

W przyszłym roku wróci bezpośredni pociąg do Berlina

5 października 2022, 09:11
Wróble ćwierkają, że w połowie 2023 roku wróci pociąg z Berlina do Gorzowa. Jedyne bezpośrednie połączenie z naszego miasta ze stolicą Niemiec zostało zawieszone z powodu remont mostu kolejowego na Odrze.

Choć nie ma jeszcze oficjalnego komunikatu, wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że bezpośredni pociąg do Berlina może wrócić na tory jeszcze przed wakacjami. Może stać się to nawet w czerwcu, bo prace przy budowie nowego mostu po stronie niemieckiej idą pełną parą. 

Co więcej, pociąg do Kustrin-Kietz, czyli pierwszej stacji poza granicami naszego kraju jest już ujęty w rozkładzie jazdy na 2023 roku, który wchodzi w życie na początku grudnia. Skład obsługiwany przez NEB do tej pory odjeżdżał z Gorzów bardzo wcześnie rano. Po polskiej stronie pociąg obsługiwany jest przez POLREGIO i do Kostrzyna jedzie polska załoga, a od stacji Kustrin-Kietz pociąg już staje się składem niemieckim obsługującym linie RB26.

Według wspomnianego wcześniej rozkładu jazdy, ważnego od 11 grudnia 2022, bezpośredni pociąg z Gorzowa ma odjechać o 5:18. Powrót do Gorzowa późnym wieczorem. 

Niemieckie pociągi, które do tej pory rozpoczynały swój bieg po polskiej stronie Odry, od 2021 roku  jeżdżą z niemieckiej stacji Kietz. Wcześniej pociąg do Berlina byl zawieszony podczas pandemi koronawirusa. Więcej o tym pislaiśmy w artykule pt.: Polregio zawiesza pociąg do Berlina. Na odcinku pomiędzy Kostrzynem a Kietz kursuje autobusowa komunikacja zastępcza. Jeżeli wszystko zostanie zrealizowane zgodnie z planem, jest szansa, że w kolejne wakacje pociągi już będą jeździć po nowym moście. 

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości