• Dziś -2°/-6°
  • Jutro -1°/-4°
  • Pojutrze -1°/-6°
  • Jakość powietrza (CAQI): 64 Bywało lepiej… To nie jest najlepszy dzień na wyjście.
Wiadomości

Tak wygląda pieszy pościg. Wszystko nagrała policyjna kamera [film]

21 września 2022, 09:26
fot. Lubuska policja
Policjanci z Gorzowa chcieli wylegitymować grupę mężczyzn na os. Staszica. W pewnym momencie, 22-latek zdecydował się na ucieczkę. Jeden z policjantów rzucił się w pościg za mężczyzną, którego po krótkim pościgu zatrzymał. Wszystko nagrała kamera znajdująca się na mundurze funkcjonariusza. Okazało się, że 22-latek uciekał, ponieważ jest poszukiwany i ma do odbycia karę 2 lat więzienia.

Wszystko działo się na dziedzińcu granatowego pawilonu przy ul. Marcinkowskiego na os. Staszica w Gorzowie. Policjanci z oddziałów prewencji mieli sprawdzić czy grupa przebywających tam mężczyzn pije alkohol. Kiedy funkcjonariusze chcieli przystąpić do wylegitymowania mężczyzn, jeden z nich zerwał się na równe nogi i zaczął uciekać. W pościg za 22-latkiem ruszył policjant. Wszystko nagrała kamera znajdująca się na mundurze funkcjonariusza.

Na nagraniu widać, jak grupa mężczyzn siedzi na murku i w pewnym momencie mężczyzna w czerwonej koszulce zrywa się i zaczyna uciekać sprintem. Od razu w pościg rusza jeden z funkcjonariuszy. Uciekający 22-latek podczas zbiegania po schodach, przewraca się na ziemię. Wtedy dopada go policjant i obezwładnia, a następnie przy wsparciu pozostałych funkcjonariuszy, zakłada mu kajdanki.

- Okazało się, że 22-latek zaczął uciekać, ponieważ był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności. Łącznie gorzowianin ma do odsiadki 2 lata. To spowodowane jest z kolei kradzieżami z włamaniem, których dokonał w przeszłości – komentuje Marcin Maludy, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości