Wiadomości

W Gorzowie powstał drugi parking kiss&ride

12 sierpnia 2022, 10:55
fot. Bartłomiej Nowosielski, Urząd Miasta Gorzowa
W pobliżu przystanku kolejowego Gorzów Wielkopolski Wschodni oraz Centrum Edukacji Zawodowej i Biznesu powstał parking kiss&ride, który umożliwia bezpłatny postój samochodów do dwóch minut. To drugi tego typu parking w Gorzowie, pierwszy powstał przy szpitalu na Dekerta.

Kierowcy od końcówki lipca mogą korzystać z nowego odcinka ul. Spichrzowej, który powstał pomiędzy ul. Teatralną, a ul. Hejmanowskiej o czym informowaliśmy w artykule "Spichrzowa w końcu przejezdna. Prace trwały dwa razy dłużej". W ramach inwestycji powstało kilkadziesiąt nowych miejsc parkingowych, w tym została wybudowana zatoka postojowa, która funkcję parkingu kiss&ride, czyli pocałuj i jedź.

Parking jest zlokalizowany przy wjeździe od ulicy Teatralnej do Centrum Edukacji Zawodowej i Biznesu, w pobliży przystanku kolejowego Gorzów Wielkopolski Wschodni. Na parkingu K&R możliwy jest bezpłatny postój pojazdu do dwóch minut. Wydzielone zostały trzy stanowiska postojowe, które zostały odpowiednio oznakowane.

- Stanowiska mają ułatwić bezpieczny dowóz uczniów do obiektu szkolnego oraz pasażerów do przystanku kolejowego – poinformował Rafał Krajczyński, miejski inżynier ruchu.

To drugi tego typu parking, który powstał w Gorzowie. Pierwszy jest zlokalizowany przy ul. Dekerta przed głównym wejściem do Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Czy śledzisz już nasz portal na Facebooku, Twitterze,  i YouTube


Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać! tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości