• Dziś 12°/2°
  • Jutro 11°/1°
  • Pojutrze 11°/4°
  • Jakość powietrza (CAQI): 54 Bywało lepiej… To nie jest najlepszy dzień na wyjście.
Wiadomości

Cmentarz przy Żwirowej coraz większy. Trwa rozbudowa nekropolii [zdjęcia]

26 lipca 2022, 10:30
fot. Gorzowskie Inwestycje Miejskie
Do końca września ma zakończyć się rozbudowa cmentarza komunalnego przy ul. Żwirowej w Gorzowie. Prace są już na zaawansowanym etapie. Cmentarz będzie większy o prawie 2 hektary, dzięki czemu powstanie 1,5 tys. dodatkowych miejsc na pochówki.

W styczniu rozpoczęły się pierwsze prace przy rozbudowie cmentarza przy ul. Żwirowej w Gorzowie. Rozbudową nekropolii o kolejne 2 hektary zajmuje się firma Budomex S.A. za kwotę 3 mln 949 tys. zł. Cmentarz jest powiększany w stronę byłych poligonów pomiędzy ul. Słowiańską, a ul. Kamienną.

Obecnie prace są już na zaawansowanym etapie i zmierzają powoli ku końcowi. Gotowa jest już kanalizacja deszczowa, sieć wodociągowa oraz przyłącza pod oświetlenie - zostały zamontowane już słupy oświetleniowe, które czekają na pojawienie się lamp. Ułożono również krawężniki oraz część ścieżek z kostki polbrukowej. Tym samym widać, że gotowa jest już część alejek.

W ramach rozbudowy nekropolii powstanie około 1,5 tys. nowych miejsc na pochówki. Będzie też nowe oświetlenie, ścieżki dla pieszych, ogrodzenie, punkty czerpania wody i nasadzenia. Wykonawca ma czas do końca września 2022 roku na przeprowadzenie wszystkich prac.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach GoogleWięcej takich artykułów znajdziesz na stronie głównej gorzowianin.com

Fotoreportaż


1/5 Rozbudowa cmentarza przy ul. Żwirowej

1/5 Rozbudowa cmentarza przy ul. Żwirowej

2/5 Rozbudowa cmentarza przy ul. Żwirowej

2/5 Rozbudowa cmentarza przy ul. Żwirowej

3/5 Rozbudowa cmentarza przy ul. Żwirowej

3/5 Rozbudowa cmentarza przy ul. Żwirowej

4/5 Rozbudowa cmentarza przy ul. Żwirowej

4/5 Rozbudowa cmentarza przy ul. Żwirowej

5/5 Rozbudowa cmentarza przy ul. Żwirowej

5/5 Rozbudowa cmentarza przy ul. Żwirowej

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości