• Dziś 18°/8°
  • Jutro 20°/12°
  • Jakość powietrza (CAQI): 9
Wiadomości

Nastolatka zniszczyła element fontanny Pauckscha. Wszystko nagrały kamery [film]

20 lipca 2022, 09:19
W poniedziałkowe popołudnie doszło do zniszczenia niedawno odrestaurowanej fontanny Pauckscha. Na jedną z figur weszła nastolatka, w wyniku czego została złamany jej element. Dziewczyna próbowała uciec, ale dzięki kamerom monitoringu została zatrzymana przez policjantów. Cała sprawa będzie miała swój finał w sądzie rodzinnym i nieletnich.

W poniedziałek 18 lipca po godz. 17 operator gorzowskiego systemu monitoringu zauważył grupę nastolatek przy fontannie Pauckscha na Starym Rynku. Zainteresował się ich obecnością, bo w pewnym momencie jedna z dziewczyn weszła do wody, aby zrobić sobie zdjęcie.

- Nastolatka po chwili znalazła się tuż przy znajdujących się tam postaciach. Jedna z figur dziewczynki trzyma wędkę. W pewny momencie obciążony element fontanny urwał się. Nastolatka szybko wychodzi z fontanny i wtedy podchodzą do niej policjanci kryminalni, którzy byli blisko tego miejsca – opowiada Grzegorz Jaroszewicz, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.

Całe zdarzenie zostało było na bieżąco relacjonowane oficerowi dyżurnemu gorzowskiej policji, który skierował w to miejsce policjantów, a ci zatrzymali dziewczynę. Funkcjonariusze poinformowali o dewastacji Urząd Miasta Gorzowa. Natomiast urzędnicy złożyli zawiadomienie w sprawie zniszczenia mienia. Straty zostały wycenione na około 1 tys. zł.

Policjanci nie chcą zdradzać, w jakim wieku jest zatrzymana dziewczyna, która odpowiada za zniszczenie elementu fontanny. Jednak sprawą zajmie się sąd rodzinny i nieletnich, a to oznacza, że jest dziewczyna ma mniej niż 17 lat.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości